سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 13:55:00

راه اندازی ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی در کشور

    سخنگوی صنعت برق از امضای توافق‌نامه بین توانیر و یک شرکت داخلی برای احداث ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی خبر داد. […]

راه اندازی ایستگاه‌های شارژ وسایل نقلیه برقی در کشور

مصطفی رجبی مشهدی گفت: با توجه به توانمندی این شرکت ایرانی در احداث ایستگاه‌های نقلیه برقی شامل موتورسیکلت، خودرو، اتوبوس و آمادگی شرکت توانیر در تأمین برق مورد نیاز و اتصال ایستگاه‌های شارژ به شبکه سراسری، این توافق‌نامه به امضای دوطرف رسیده است.

وی افزود: بر اساس این توافق‌نامه، شرکت توانیر متعهد شده است که شرایط فنی و سازوکارهای مورد نیاز اتصال به شبکه ایستگاه‌های شارژ را که محل آنها توسط این شرکت ایرانی اعلام می‌شود، مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را به این شرکت اعلام کند.

سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: امیدواریم این توافق‌نامه منجر به آن شود که در مدت زمانی کوتاهی مکان‌های احداث ایستگاه‌های شارژ به لحاظ فنی و قراردادی مورد بررسی قرار گیرد و باعث اطمینان دارندگان خودروهای برقی از وجود زیرساخت‌های مورد نیاز برای شارژ این نوع وسایل شود.

رجبی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد محدودی ایستگاه شارژ وسایل برقی در کشور وجود دارد، یادآور شد: با امضای این توافق‌نامه، همزمان با توسعه استفاده از وسایل نقلیه برقی، سازوکارهای لازم برای احداث بیشتر ایستگاه‌های شارژ این وسایل فراهم خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری