سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 20:11:00

چادرملو با ۱۰ طرح توسعه مصمم به تحقق جهش تولید است

    یزد ـ مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو گفت: این مجتمع بزرگ با ۱۰ طرح توسعه در زمینه تحقق جهش تولید مصمم قدم برداشته است. […]

چادرملو با ۱۰ طرح توسعه مصمم به تحقق جهش تولید است

یزد ـ مدیرعامل مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو گفت: این مجتمع بزرگ با ۱۰ طرح توسعه در زمینه تحقق جهش تولید مصمم قدم برداشته است.

 ناصری تقی زاده در نشستی خبری با اشاره به نقش واحدهای معدنی و صنعتی در ثروت آفرینی کشور اظهار داشت: کویر مرکزی ایران سرشار از کانی‌های فلزی و غیر فلزی است که سرمایه‌های الهی این منطقه و ایران اسلامی محسوب می‌شوند و وظیفه ما به عنوان متولیان صنعتی کشور، بهره برداری مطلوب از این ذخایر، با هدف ایجاد ارزش افزوده و پاسداشت نعمات الهی است.

وی افزود: بنابراین عزم خود را جزم کرده ایم تا در سال جهش تولید و عینیت بخشی به این شعار، توان خود را برای توسعه فعالیت‌ها، گسترده‌تر ازپیش معطوف کنیم.

مدیرعامل چادرملو با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه منطقه بیان کرد: بر خود تکلیف می‌دانیم تا علاوه بر کمک به چرخش اقتصادی کشور، با رونق بخشی به تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان مستعد، آینده‌ای روشن برای آنها ترسیم کنیم.

تقی زاده طرح‌های توسعه‌ای چادرملو را شامل گندله سازی شماره ۲ با ظرفیت ۵ میلیون تن، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته گری فولاد شاهرود با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته گری فولاد سرمد ابرکوه با ظرفیت ۶۵۰ هزار تن، راه اندازی خط تولید کلاف فولادی سرمد ابرکوه با ظرفیت ۴۵۰ هزار تن، افزایش ظرفیت تولید واحد ذوب و ریخته گری شمش فولادی، آهن و فولاد ارفع به میزان ۲۰۰ هزار تن، افزایش ظرفیت تولید واحد احیای مستقیم آهن و فولاد ارفع به میزان ۲۵۰ هزار تن، تداوم عملیات اجرایی طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس، تداوم اکتشاف و بهره برداری از معدن D۱۹ و شروع عملیات اجرایی آن و احداث کارخانه فروسیلیکو منگنز با ظرفیت ۵۰ هزار تن برشمرد.

وی افزود: با ایجاد واحد اکتشاف و تمرکز جدی بر کشف ذخایر جدید سنگ آهن، امیدوار هستیم بتوانیم روند تولید و تأمین نیاز واحدهای فولادی کشور را به مواد اولیه افزایش دهیم.

تقی زاده عنوان کرد: در عین حال آمادگی داریم در صورت واگذاری هر گونه معدن جدید آن را تجهیز و در کوتاه‌ترین زمان به بهره برداری برسانیم همچنین مایلیم در صورت موافقت ایمیدرو با ایجاد واحدهای کنسانتره و گندله سازی در سنگان مشارکت داشته باشیم.

مدیرعامل چادرملو در مورد برنامه‌های این شرکت در زمینه مسئولیت اجتماعی و توجه به معیشت و زندگی کارکنان و شهروندان ساکن شهرستان اردکان نیز افزود: مراحل ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی صنایع فولاد اردکان (شهید حاج قاسم سلیمانی) را که در زمینی به وسعت ۴۳ هکتار و با زیربنای ۳۰ هزار مترمربع با پیش بینی سرمایه گذاری اولیه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال در حال ساخت است، به سرعت به پایان خواهیم برد تا علاوه بر استفاده کارگران شریف و زحمتکش، سایر خانواده‌های اردکانی نیز از امکانات این مجتمع که دارای سالن چند منظوره ورزشی با گنجایش ۶ هزار نفر، استخر سرپوشیده با امکانات جانبی، سالن آمفی تئاتر با ظرفیت یک هزار نفر، سالن‌های پذیرایی با گنجایش بیش از یک هزار نفر و محوطه سازی و فضاهای تفریحی است، بهره‌مند شوند.

وی همچنین گفت: چادرملو آمادگی دارد در صورت تأمین زمین مناسب در منطقه مسکونی شهر با مشارکت کارکنان فاقد مسکن شاغل در مجتمع صنعتی اردکان از طریق تأسیس شرکت تعاونی، ده‌ها واحد مسکونی احداث کند.

تقی زاده با یاد آوری اقدامات گسترده چادرملو در جهت مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا در مجتمع‌های معدنی و صنعتی و نقاط مختلف شهرستان اردکان گفت: به تمامی کارگران و کارکنان اعم از شرکتی و پیمانکاری علاوه بر حقوق و مزایا، کمک هزینه معیشتی نیز پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به دیدارهای خود با فرماندارو امام جمعه اردکان و نیز استاندار و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد عنوان کرد: در این ملاقات‌ها در زمینه تداوم همکاری چادرملو با متولیان شهرستان و استان در جهت ریشه کنی ویروس مهلک کرونا و بازگردادندن آرامش و امنیت بهداشتی اعلام آمادگی شده و در عین حال خواسته شد برای اجرای طرح‌های توسعه با شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همکاری وسیع و جدی تری مبذول داشته شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری