سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 19:33:00

۱۰۳۶ طرح هادی روستایی در استان قزوین تهیه وبازنگری شده است

    قزوین- مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت: با اختصاص ۱۵۲ میلیارد ریال تعداد ۶۶۹ طرح هادی در روستاهای استان قزوین تهیه و ۳۶۷ طرح بازنگری شده است. […]

۱۰۳۶ طرح هادی روستایی در استان قزوین تهیه وبازنگری شده است

قزوین- مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت: با اختصاص ۱۵۲ میلیارد ریال تعداد ۶۶۹ طرح هادی در روستاهای استان قزوین تهیه و ۳۶۷ طرح بازنگری شده است.

 اصغر گونجی در جمع خبرنگاران ر سانه ها گروهی استان که روز سه شنبه در اداره بنیاد مسکن قزوین برگزار شد با تشریح مهمترین اقدامات انجام شده در این نهاد برنامه‌های طرح ملی مسکن را بازگو کرد.

گونجی اظهار داشت: برای کاهش حوادث احتمالی ناشی از حوادث غیرمترقبه موضوع مقاوم سازی واحدهای روستایی در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن قرار دارد و همه ساله این کار با همکاری روستاییان اجرا می‌شود و تداوم دارد.

مقاوم سازی ۵۱ درصد واحدهای مسکونی روستایی

وی بیان کرد: در استان قزوین بیش از ۹۴ هزار واحد روستایی وجود دارد که تاکنون ۴۷ هزار و ۵۰۰ واحد مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین تصریح کرد: طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ در استان آغاز شده و تاکنون ۲۸ هزار و ۱۲ واحد بهسازی شده که ۶۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در طول ۱۴ سال گذشته برای آن هزینه شده است.

گونجی تصریح کرد: سهمیه مقاوم سازی و بهسازی مسکن در استان قزوین در سال گذشته نیز ۴ هزار واحد تعیین شده بود.

تهیه ۱۰۳۶ طرح هادی روستایی

وی یکی از اقدامات مهم بنیاد مسکن را اجرای طرح‌های هادی عنوان کرد و افزود: تاکنون یک هزار و ۳۶ طرح هادی روستایی در استان تهیه و بازنگری شده که ۶۶۹ طرح تهیه و ۳۶۷ طرح بازنگری شده است.

گونجی اعتبار هزینه شده برای تهیه و بازنگری طرح‌های هادی روستایی را ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت: در سال ۹۷ تعداد ۷۸ طرح هادی و در سال گذشته ۱۰۳ طرح تهیه و بازنگری شده که برای آن ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

به گفته گونجی طرح هادی در ۴۰۱ روستا اجرا شده و ۶۵ روستا در دست اجراست.

صدور ۶۴ ۵۷ هزار و ۱۲۰ فقره سند روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین اظهار داشت: تاکنون اسناد روستایی ۵۷ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در روستاها و ۶ هزار و ۵۲۰ فقره برای واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده که جمعاً ۶۴ هزار و ۱۲۰ فقره سند صادر شده است.

گونجی گفت: برای سال جاری هم پیش بینی شده که سند یک هزار و ۸۵۰ واحد مسکونی در استان صادر شود.

ارائه خدمات فنی در ۳۰ دفتر نظام فنی روستایی

وی اضافه کرد: با راه اندازی ۳۰ دفتر نظام روستایی با عضویت ۷۰ نفر و ۱۶۰ طراح و کارشناس ناظر روستایی کار نظارت بر امر ساخت و ساز مسکن روستایی صورت می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین تصریح کرد: بیش از ۵۵ هزار فقره خدمات فنی و مهندسی در روستاهای استان قزوین ارائه شده است.

گونجی اضافه کرد: با واگذاری زمین روستایی با احتساب عملیات اجرایی و جابجایی در بازسازی‌های سنوات قبل ۶ هزار و ۳۶۱ زمین واگذار شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین تصریح کرد: به منظور تضمین سلامت شهروندان و کاهش مراجعه شهروندان به بنیاد، خدمات این نهاد به صورت الکترونیک ارائه می‌شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری