سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 22:03:00

رئیس کمیته امداد رفسنجان: ۱۵۰۰ بسته بهداشتی بین مددجویان کمیته امداد رفسنجان توزیع می شود

    رفسنجان - رئیس کمیته امداد رفسنجان از توزیع هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی تا هفته آینده بین مددجویان این شهرستان خبر داد. […]

رئیس کمیته امداد رفسنجان:  ۱۵۰۰ بسته بهداشتی بین مددجویان کمیته امداد رفسنجان توزیع می شود

رفسنجان - رئیس کمیته امداد رفسنجان از توزیع هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی تا هفته آینده بین مددجویان این شهرستان خبر داد.

 حسین فداکار بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و پیشگیری از ابتلای ارباب رجوع و همکاران به ویروس کرونا تمام کمک‌های این اداره به صورت نقدی ارائه می‌شود.

وی افزود: برخلاف سال‌های قبل که با فروشگاه‌های متعدد برای کمک‌های غیرنقدی قرارداد منعقد می‌شد، امسال خدمات و سبد کالا به صورت نقدی به مددجویان ارائه شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان تصریح کرد: روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفندماه سال گذشته نزدیک به یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان در قالب سبد کالا و سبد بهداشتی به مددجویان پرداخت شد که از این مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در قالب اجاره مسکن تقدیم شد.

فداکار با بیان اینکه چهار هزار خانوار مددجو در رفسنجان وجود دارد، ابراز داشت: با هماهنگی خیران هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل صابون، شامپو و مواد ضدعفونی نیز تهیه شده است که تا هفته آینده بین مددجویان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه با همکاری موکب خاتم الانبیا (ص) رفسنجان تعدادی ماسک و مواد ضدعفونی بین مددجویان نیازمند توزیع شد، گفت: همچنین ۷۰۰ سبد کالای ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی (به نسبت تعداد افراد خانوار) تهیه و بسته بندی شده و از هفته آینده بین مددجویان توزیع خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان به طرح بزرگ میهمانی رفسنجانی‌ها اشاره و بیان کرد: در طرح میهمانی رفسنجانی‌ها اولویت با خانواده‌های آبرومندی است که کسب و کار را خود با شیوع کرونا از دست داده‌اند و بهتر است به افرادی که کسب و کار خود را از دست داده‌اند این سبد کالا داده شود.

فداکار ادامه داد: طرح میهمانی بزرگ رفسنجانی‌ها بنا بر استعلام از افراد نیازمند شبکه‌های نیکوکاری جمع آوری و در سیستم ثبت شده است تا به یک خانوار دوبار سبد تحویل داده نشود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان یادآور شد: به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بین ۱۸۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان با توجه به تعداد خانوار، نوع بیماری، هزینه دانشجو و دانش آموز پرداخت می‌شود.

فداکار تصریح کرد: همچنین کمک هزینه جهیزیه، ساخت خانه با وام بلاعوض ۶۰ میلیون تومانی و وام‌های اشتغال ۴ درصد به مددجویان داده می‌شود.

وی در خصوص طرح پنل‌های خورشیدی توضیح داد: اجرای طرح پنل خورشیدی از سال ۹۸ شروع شده است که در این راستا حدود ۵۰۰ خانوار (زنان سرپرست خانوار) با اخذ وام ۲۵ میلیون می‌توانند ماهیانه برای خود درآمد کسب کنند که در این زمینه به اداره برق معرفی شده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان از کمک‌های مردم نوع دوست و خیّران شهرستان رفسنجان به کمیته امداد امام خمینی (ره) تشکر کرد و افزود: قسمتی از خدمات به مددجویان توسط بودجه‌های دولتی تأمین می‌شود ولی بیشتر خدمات توسط خیران انجام می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری