سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 22:20:00

تولید سالانه ۱۵۰ هزار اصله نهال در شهرستان ایلام

    ایلام-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایلام از تولید سالانه ۱۵۰ هزار اصله نهال در نهالستان منابع طبیعی شهرستان ایلام خبر داد. […]

تولید سالانه ۱۵۰ هزار اصله نهال در شهرستان ایلام

علی احمد محمودی  از تولید ۱۵۰ هزار اصله نهال در نهالستان این اداره واقع در منطقه چغاسبز ایلام خبر داد و گفت: برای توسعه و گسترش فضای سبز در سطح شهرستان این تعداد اصله انواع نهال‌های جنگلی در نهالستان منابع طبیعی ایلام تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین ارکان اجرای طرح‌های جنگل کاری، استفاده از نهال‌های بومی مرغوب است، گفت: تولید نهال‌های سازگار با شرایط آب و هوای منطقه در نهالستان ایلام گامی به سوی موفقیت در افزایش سطح جنگل‌ها و فضای سبز است.

محمودی اظهار کرد: گونه‌های تولید شده شامل گونه‌های بلوط، داغداغان، ارغوان بنه، زالزالک، بادام کوهی بوده و همچنین برای افزایش ظرفیت تولید نهال، نهالستان جدیدی نیز احداث شده است.

وی در تشریح روند اجرای پروژه تولید نهال بیان کرد: بذور گونه‌های جنگلی پس از شناسایی درختان شاخص جمع آوری، پس از عملیات بوجاری، غربالگری و استحصال تحت تیمارهای مختلف قرار گرفته و در قطعات کشت زمینی و گلدانی تولید شده و در حال حاضر تحت عملیات‌های مراقبت و نگهداری از جمله آبیاری، حذف علف‌های هرز و…هستند.

وی اظهار امیدواری کرد، با اجرای اصول فنی لازم در خصوص نگهداری از نهال‌های تولیدی، این نهال‌ها در سال جاری به عرصه‌های مستعد استان انتقال و کاشته شوند.

محمودی به اجرای طرح‌های مختلف جنگل کاری نیز اشاره کرد و افزود: یکی از موفق ترین این طرح‌ها اجرای جنگل کاری به میزان ۵۰۰ هکتار در منطقه دالاب شهرستان ایلام با گونه‌های بلوط داغداغان بنه زالزالک و…است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری