سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 22:25:00

امسال؛ ۵٩١ هزار تن گندم در آذربایجان‌غربی از زارعان خریداری می شود

    ارومیه - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از پیش خرید ۵۹۱ هزار تن از ۷۳۹ هزار تن گندم از زارعان استان طی سالجاری خبر داد. […]

امسال؛ ۵٩١ هزار تن گندم در آذربایجان‌غربی از زارعان خریداری می شود

ارومیه - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی از پیش خرید ۵۹۱ هزار تن از ۷۳۹ هزار تن گندم از زارعان استان طی سالجاری خبر داد.

 بهنام شهدی سه‌شنبه در کارگروه خرید تضمینی گندم آذربایجان‌غربی اظهارکرد: گندم یکی از محصولات اصلی و استراتژیک است که نه تنها در کشور ما بلکه در سایر کشورها نیز در اقتصاد غذایی و اقتصاد کلان کشاورزی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد از این رو برای تولید این محصول برنامه‌ریزی‌هایی حتی قبل از کاشت و برداشت صورت می‌گیرد.

وی به دستورالعمل پیشگیری و کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: در این مورد باید سلامت شاغلان و بهداشت فردی فروشندگان در مراکز خرید گندم، فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت و ضدعفونی محیط و مرکز خرید به‌خوبی رعایت شود.

شهدی با بیان اینکه واریز به موقع مبلغ خرید تضمینی گندم یکی از دغدغه‌های کشاورزان به حساب می‌آید، افزود: انتظار می‌رود امسال نیز این امر مورد توجه قرار گرفته و پیگیری‌های لازم برای پرداخت به موقع و در حداقل زمان به گندم‌کاران انجام شود.

وی یادآور شد: در سال زراعی جاری، ۳۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی به کشت گندم پاییزه اختصاص یافته که ۹۰ هزار هکتار به صورت آبی و ۲۸۰ هزار هکتار نیز به صورت دیم کشت شده است.

ارتقای کیفیت گندم تولیدی، مبارزه با آفات گندم، استفاده از بذرهای اصلاح شده و مقاوم با بعضی آفات و امراض، تأمین نهاده‌ها و آموزش از مواردی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه به آن تاکید کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری