سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-11-03 / 09:05:00

امیدواریم توسعه روابط با همسایگان در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود

    رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن گفت: چه در ایام پیروزی انقلاب و چه در سال های دفاع مقدس بانوان ایرانی نقشی تاریخی در پیروزی های ملت ایران ایفا کردند. […]

امیدواریم توسعه روابط با همسایگان در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود

محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: فرا رسیدن عید سراسر نور و رحمت، میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن را به تمامی مردم عزیز ایران به خصوص بانوان و مادران فداکار این سرزمین تبریک و تهنیت می گویم.

وی افزود: در تمام این سال ها عبور از بحران ها و آزمون های دشوار تاریخی، جز با ایثار زنان و مادران فداکار ایرانی ممکن نبوده است؛ چه در ایام پیروزی انقلاب و چه در سال های دفاع مقدس، بانوان ایرانی نقشی تاریخی در پیروزی های ملت ایران ایفا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: پس از آن نیز در سال های اخیر شاهد بودیم که مادران همزمان در اوج بحران همه گیری کرونا و مشکلات اقتصادی خانواده ها بار مشکلات را به دوش کشیدند و بعضا با ایفای همزمان چند نقش مادر، همسر، شاغل و معلم ستون فرهنگ ایرانی یعنی خانواده را از خطر آسیب های چبران ناپذیر نجات دادند.

قالیباف تاکید کرد: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا با در اولویت قرار دادن منافع خانواده در سیاست گذاری و تخصیص منابع در عمل قدردان زحمات و فداکاری های تمام زنان و مادران ایرانی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد واقع گرایانه و چند جانبه نگر دولت سیزدهم به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت های راهبردی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی پنجره ای جدید برای تامین منافع ملی به خصوص بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی کشور گشوده است. امروز روابط خارجی متوازن بر پایه استقلال و عزت ملی و دیپلماسی عملگرا بر پایه نظام چند فهم واقع بینانه از نظام چند قطبی حاکم بر مناسبات جهانی، ضرورتی انکار ناپذیر برای بهره مندی از تمامی ظرفیت های نظام بین الملل و مشارکت فعال در آن برای تامین منافع ملت شریف ایران است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری