سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-26 / 22:32:00

به مناسبت ۲۹ فروردین انجام می‌شود؛ اجرای رژه «مدافعان وطن، یاوران سلامت» توسط یگان‌های ارتش در قم

    قم - فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) از برگزاری رژه «مدافعان وطن، یاوران سلامت» توسط یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در قم خبر داد. […]

به مناسبت ۲۹ فروردین انجام می‌شود؛ اجرای رژه «مدافعان وطن، یاوران سلامت» توسط یگان‌های ارتش در قم

قم - فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) از برگزاری رژه «مدافعان وطن، یاوران سلامت» توسط یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در قم خبر داد.

 سرهنگ شمسعلی اسدی با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نامگذاری روز ارتش از یادگارهای عظیم و فراموش نشدنی امام خمینی (ره) است که همچون تارکی بر پیشانی ارتش می‌درخشد.

وی با بیان اینکه عنایات و رهنمودهای امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب همواره مدال افتخاری برای ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: آن امام عزیز، سال ۵۸ در پیام تاریخی خویش به مناسبت تعیین روز ارتش، فرمودند: اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامی است و ملت شریف لازم است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانی خود را از آن اعلام نمایند.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت ۲۹ فروردین، روز ارتش در قم ابراز کرد: برنامه‌های این روز بر محور پاسداشت رشادت‌های ارتش بخصوص نیروی زمینی پیش بینی شده است و روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری توسط یگان‌های منتخب این نیرو در قم اجرا می‌شود.

وی افزود: در کل ۲۰۰ برنامه استانی و یگانی شامل برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، نظامی و… به طور مستقل از سوی ارتش و یا با مشارکت ارتش، سپاه، بسیج، گروه‌های جهادی و دیگر دستگاه‌ها و نهادهای استان برنامه ریزی شده و با لحاظ پروتکل‌های بهداشتی ضدکرونایی اجرا می‌شود.

اسدی عنوان کرد: روز پنجشنبه ۲۸ فروردین، آئین ادای احترام به مزار شهدا توسط نیروهای ارتش به صورت برنامه ضدعفونی محوطه پیرامونی گلزارهای شهدای قم صورت می‌گیرد تا در پرتو آن، تجدید بیعت مجددی با آرمان‌های شهدا صورت پذیرد.

وی با اشاره به برگزاری رژه خدمت «مدافعان وطن، یاوران سلامت» خاطرنشان کرد: این مراسم روز جمعه ۲۹ فروردین از ساعت ۱۰ صبح با حضور امیر سرتیپ «جلالی نسب» فرمانده قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا در استان‌های قم و گیلان و با شرکت ادوات و تجهیزات نیروی زمینی ارتش در حدفاصل بلوار شهید محمد منتطری (بهار) تا خیابان شبستان برگزار می‌شود و پس از آن، گروه‌های شرکت کننده جهت ضدعفونی و میکروب زدایی معابر و فضاهای شهری به نقاط مختلف شهر اعزام می‌شوند.

ارشد آجا در استان قم تصریح کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی بین خانواده‌های کارکنان ارتش در فضای مجازی، انتخاب بهترین عکس‌های مردمی از اقدامات ارتش با مشارکت شهرداری، تجلیل از نفرات برتر ارتش در استان و نیز تجلیل از ۶۰ شهید فروردین ماه ارتش بخش دیگری از برنامه‌های ویژه گرامیداشت روز ۲۹ فروردین در قم خواهد بود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه مبارزه با ویروس بیماری کوید ۱۹، تحقق دو هدف عمده و مهم را محور فعالیت‌های ارتش در این زمینه خواند و ادامه داد: به تعبیر زیبای فرماندهی معظم کل قوا، باید تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد، لذا دو هدف امتثال امر رهبر معظم انقلاب و نیز کنترل شیوع کرونا اساس فعالیت‌های ارتش در استان در این ایام بخصوص روز ارتش خواهد بود.

اسدی افزود: یگان‌های ارتش از ۱۳ اسفند ۹۸ در پنج بخش شامل ایجاد پست‌های کنترل خودروها در وردی شهرها، برپایی ایستگاه سیار پایش سلامت و تب سنجی در ۳۰ نقطه مهم شهر، ضدعفونی معابر و فضاهای شهری و خودروهای ورودی به قم، ایجاد نقاهتگاه بهبودیافتگان کرونایی با ۲۰۰ تخت و ایجاد بیمارستان سیار مجهز با ۵۰ تخت در پردیسان و تشکیل قرارگاه‌های جهادی ضدعفونی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم به ارائه خدمت پرداختند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری