سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-11-21 / 16:00:00

ایران با جدیت و برنامه در میز مذاکره حضور دارد

    وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما با جدیت، برنامه و ابتکار در میز مذاکره حضور داریم و برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم. […]

ایران با جدیت و برنامه در میز مذاکره حضور دارد

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم دیدار رئیس جمهور کشورمان با سفیران و کارداران کشورهای دوست مقیم تهران، گفت: امروز در وین یک آزمون بزرگ در مقابل آمریکا و طرف‌های غربی قرار دارد تا در مقابل جامعه جهانی رفتار واقعی خود را به نمایش بگذارند.

وی تاکید کرد: زمان پایان مذاکره را ترجمان اراده طرف‌های غربی در پایبندی کامل آنها به رفع تحریم‌ها و بازگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان تعیین خواهد کرد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: ما با جدیت، برنامه و ابتکار در میز مذاکره حضور داریم و برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه رویکرد دولت جدید، مردمی و تحول گرایانه است، افزود: رویکرد دولت جدید عملگرایی و به نتیجه رساندن اسناد و اجرای قوانینی است که به تعویق افتاده و این مسئله در سیاست خارجی نیز دنبال می‌شود.

وی تاکید کرد: توسعه مناسبات دوجانبه بر مبنای منافع مشترک و برابری را دنبال می‌کنیم و نگاه ویژه‌ای به همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه گفت: امروز همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، همکارانمان در وین، در حال مذاکره برای رفع تحریم‌های ظالمانه هستند و ملت ایران در طول تاریخ نشان دادند عزت را با عزت و تهدید را با مقاومت، ایستادگی و زبان متقابل پاسخ می‌دهند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری