روزنامه امروز
انرژی
سیاسی

ماموریت لاریجانی به روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی

رییس مجلس شورای اسلامی به روسای شش کمیسیون اقتصادی و رییس مرکز پژوهش‌های مجلس ماموریت داد تا در جهت ارائه برنامه‌های منسجم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی، رفع موانع تولید و رونق اشتغال اقدام کنند.

اقتصادی

مقاومت بانکها در مقابل کاهش نرخ سود

شیب تند کاهش نرخ سود بانکی در ماه‌های پایانی سال جاری متوقف شد و ظاهرا در هسته‌ای سخت قرار گرفته که کاهش دوباره آن ماجرایی تازه دارد. در حال حاضر پافشاری برای ریزش سود ادامه دارد، ولی بانکی‌ها دیگر موافق کاهش در شرایط فعلی نبوده و نارضایتی خود از شرایط موجود را تا حدی با انحراف از سودهای مصوب موجود نشان داده‌اند.

بین المللی

سایه ترامپ بر ارتش ژاپن

تندرو بودن رهبران فعلی آمریکا و ژاپن در برخورد با مسائل سیاسی، گمانه زنی درباره همکاری متقابل آنها در تعبیر رویای ژاپن هسته ای و تامین منافع نظامی واشنگتن در آسیا-پاسیفیک را افزایش می دهد. هنگامی که «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در ماه میلادی فوریه بار سفر به آمریکا را بست تا نخستین رهبر دنیای پاسیفیک باشد که با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری تازه کار این کشور ملاقات کند، بسیاری از بزرگان دنیای سیاست، وی را با این هشدار بدرقه کردند که مبادا مستاجر جدید کاخ سفید را بیازاری.

اجتماعی

سفر صدها هیئت اروپایی به ایران نتیجه ای نداشت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به سفر صدها هیئت اروپایی به ایران بعد از برجام می گوید این سفرها برای ایران هزینه زیادی ایجاد کرد اما سرمایه گذاری خارجی همچنان بسیار ناچیز است. ابوالفضل حسن بیگی در خصوص عملکرد وزارت امورخارجه در سال ۹۵ گفت: در شرایط کنونی با توجه به جایگاه ایران در سطح بین الملل از دولت انتظار داشتیم که موفق تر در زمینه سیاست خارجی عمل کند.

آخرین ویدئو

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران راه خود را پیدا کرده است

گزارش تصویری

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0