سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-10 / 12:10:00

تشکیل شورای مشورتی از جوانان پیشکسوت عضو سازمان جوانان هلال احمر

    رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از تشکیل اولین شورای مشورتی جوانان پیشکسوت به منظور دست یابی به ایده‌ها و تجارب سازنده اعضایی قدیمی سازمان خبر داد. […]

تشکیل شورای مشورتی از جوانان پیشکسوت عضو سازمان جوانان هلال احمر

علی حیدری نجات گفت: با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب  و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بهره‌گیری از ظرفیت جوانان، این ظرفیت می‌تواند راهگشای مشکلات جامعه باشد و انرژی جوانی و تجارب بدست آمده، مسیر حرکت را کم هزینه و پرسود خواهد کرد. اشاعه فرهنگ صلح، توانمند سازی اعضا جدید و رفاه اجتماعی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و پاسخگویی در برابر اختیارات مبتنی بر خردگرایی لازمه بهره‌گیری از تجارب اعضا است. از این رو به منظور دست یابی به ایده‌ها و تجارب سازنده پیشکسوتان عضو سازمان، مقرر شد تا اولین شورای مشورتی پیشکسوتان جوانان را تشکیل دهیم.

وی افزود: برای بهره مندی هرچه بیشتر ایده‌ها و از سویی به منظور دریافت بازخورد آزمون و خطاهایی که اعضا سابق با آن مواجه بوده و هزینه‌های مادی و معنوی برای عضو و همچنین برای سازمان داشته است را مستند سازی و راه‌های برون رفت از خطاهای اجرایی و دستورالعملی از زبان اعضا بررسی می‌شود تا با شناخت خطاها و راه‌های برون رفت آن با استفاده از توان مشارکتی، داوطلبی و انرژی اعضا جوان، زمینه ارتقا سطح کیفی برنامه‌های سازمان فراهم شود.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جوانان مستعد، توانمند، صاحب نظر و دارای ایده که سال‌ها در این سازمان فعالیت داشتند، به اقتضای بالا رفتن سن یا به دلایل دیگر، سازمان از توان آنها بی‌بهره شده است، به همین خاطر سازمان جوانان به عنوان یک وظیفه بر آن شد تا برای جلب مشارکت افراد توانمند به‌صورت داوطلبانه با اهداف عام المنفعه، این شورا را شکل دهد تا سازمان از ایده‌ها و نظرات آنها برای پیشبرد اهداف سازمانی به‌صورت کاملاً داوطلبانه بهره مند شود.

حیدری نجات در خصوص شرایط انتخاب مشاورین گفت: این انتخاب بر اساس برگزاری انتخابات در بین افراد معرفی شده انجام می‌شود. به این معنا که خود اعضا داوطلب، ١۶ نفر را از بین خود به عنوان با سابقه‌ترین و آگاه‌ترین افراد انتخاب و به رئیس سازمان معرفی و رئیس سازمان نیز از بین ۱۶ نفر هشت نفر را به عنوان مشاور داوطلب انتخاب خواهد کرد.

وی گفت: علاقمندانی که شرایط عمومی و اختصاصی را دارند، می‌توانند رزومه و شماره تماس خود را به آدرس الکترونیکی helal.javanan@gmail.com ارسال کنند و پس از بررسی رزومه افراد، رأی‌گیری انجام و از میان ۱۶ نفری که بیشترین ارائه را کسب کرده‌اند هشت نفر به عنوان عضو مشاور داوطلب انتخاب می‌شوند که به این صورت حلقه اصلی مشاورین با انتخاب خود اعضا شکل خواهد گرفت.

حیدری نجات از شرایط عمومی و تخصصی احراز صلاحیت در این شورا گفت: افراد باید التزام عملی و عینی به مبانی اصول هفتگانه هلال احمر، حسن شهرت، خلاق و ایده پرداز، داشتن حداقل ۱۰ سال سابقه عضویت داوطلبانه، حداقل یک دوره دبیر کانون‌های چندگانه سازمان را در کارنامه خود داشته باشند.

وی با اشاره به موازی نبودن این ساختار با مجامع کشوری افزود: به‌زودی ساختار اصلی مجامع با انتخابات دور جدید به قوت خود باقی خواهد ماند و نقش آفرینی آنها در سطوح کانونی، شهرستانی، استانی و کشوری با شکل جدید به استان‌ها ابلاغ شده است تا بعد از ریشه کنی ویروس کووید ۱۹ انتخابات برگزار شود.

گفتنی است؛ مهلت ارسال رزومه به مدت یک هفته پس از درج این خبر خواهد بود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری