سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-20 / 16:20:00

حریم امامزاده حسن فضای سبز می شود

    شهرداری منطقه ۱۷ با اشاره به حل مشکل تملک ۲۳ پلاک در محدوده امامزاده حسن گفت: حریم امامزاده حسن فضای سبز می شود. […]

حریم امامزاده حسن فضای سبز می شود

محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷، با اشاره به سرانه فضای سبز پایین محله امامزاده حسن، گفت: حدود ۲۰ سال است که سازمان اوقاف طبق توافقی که با شهرداری داشت، باید ۲۳ پلاک را با مجموع مساحت یک هزار و ۷۰۰ مترمربع تملک و برای ساخت بوستان به شهرداری تحویل می داد. در آن توافق بخشی از حریم این امامزاده توسط سازمان اوقاف تملک و پاساژ شد و قرار بود در ازای آن این سازمان ۲۳ ملک را تملک و شهرداری، آنها را به بوستان تبدیل کند که همچنان بدون نتیجه باقی مانده است.

به گفته کلهری با پیگیری و توافقات انجام شده با سازمان اوقاف در سال ۱۳۹۸ این املاک سرانجام پس از ۲۰ سال تملک خواهد شد. او گفت: مشکل این است که زمین های این محدوده ورثه‌ای شده و این مشکل در حال حاضر روند انتقال سند را محدود و کند کرده است. اما اگر انتقال سند انجام نشود، با اعمال ماده ۹ و صدور از طریق کارشناسی ملک تملک و پول آن به حساب دادگاه واریز می شود تا ورثه پس از حل مشکل بتوانند پول را از حساب دادگاه بگیرند.

شهردار منطقه ۱۷ سرانه فضای سبز این منطقه را چهار متر مربع به ازای هر نفر عنوان کرد که با سرانه مصوب هشت مترمربع برای این منطقه فاصله دارد و گفت: یک نگاه این است که ملکی خریداری شود تخریب و سپس به بوستان تبدیل شود و نگاه دیگر این است که اگر فعلاً این امکان وجود ندارد از ظرفیت موجود بیشترین استفاده شود. بر اساس رویکرد استفاده از ظرفیت موجود، امسال حدود پنج هزار درخت در اسفند ماه در پیاده روهایی که استفاده نمی شدند، کاشته شد. همچنین در بعضی نقاط نهرهای شرقی –غربی حذف شده به عنوان گلدان برای کاشت درخت استفاده شده است. علاوه بر این، درخت های خشک شده نیز با درختان جدید جایگزین شد.

کلهری فضای سبزی که یک درخت ۶ تا هفت ساله ایجاد می کند را حدود ۱۲ مترمربع عنوان کرد و ادامه داد: مذاکراتی با سرمایه گذاران انجام شده تا با همراهی شهرداری و در اختیار قرار دادن امکانات، برخی از ملک ها تملک شده و به فضای سبز اختصاص داده و فضای زیر آن برای ساخت پارکینگ استفاده شود تا یک زمین تنها برای فضای سبز مصرف نشود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری