سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-23 / 13:10:00

رئیس سازمان حج: منتظر اعلام موضع رسمی عربستان برای سفر حج هستیم

    رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان هنوز به صورت رسمی تکلیف و یا محدودیت های حج آینده را مشخص نکرده و برگزاری حج منوط به اعلام موضع این کشور است. […]

رئیس سازمان حج: منتظر اعلام موضع رسمی عربستان برای سفر حج هستیم

نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برگزار و در آن اعلام شد با وجودی که برنامه‌های اجرایی و فرهنگی حج آینده در حال پیگیری است ولی این سفر به اعلام موضع رسمی عربستان بستگی دارد که در وضع موجود؛ کشور میزبان می‌تواند شرایط لازم را مهیا کند.

در این جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، رئیس سازمان حج و زیارت افزود: چون فرصت زیادی تا اعزام زائران باقی نمانده است بر اساس تفاهم نامه حج، کارهای اجرایی از جمله معاینات حجاج طبق برنامه‌ای که تدوین شده در حال انجام است.

علیرضا رشیدیان با اشاره به اینکه حفظ کرامت و عزت زائران ایرانی در سرلوحه مذاکرات اعزام حجاج قرار داشته، افزود: عربستان هنوز به صورت رسمی تکلیف و یا محدودیت‌های حج آینده را مشخص نکرده و برگزاری حج منوط به اعلام موضع این کشور است.

اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه معاینات پزشکی کارگزاران و زائران حج ۹۹ به صورت مرحله‌ای پیش می‌رود، گفت: برخی استان‌ها و شهرها به پزشک نیاز داشتند که به سرعت تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جلسات طرح برکت به خانه با هماهنگی دستگاه‌های ذی ربط با هدف کمک به تولید داخلی و در جهت تحقق شعار سال و افزایش تعداد فروشگاه‌های عرضه کالا آغاز شده است، افزود: راه اندازی این طرح فرصت مناسبی برای حجاج است تا سوغات خود را از داخل کشور خریداری کنند لذا مقرر شد این طرح با سرعت بیشتری دنبال و نهایی شود.

بر پایه این گزارش، در ادامه این جلسه آقای غلامرضا رضایی مسئول دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان از آسیب شناسی صورت گرفته در حوزه همکاری با مؤسسه مطوفی حجاج ایران گزارشی ارائه کرد و راهکارها برای رفع نارسایی‌ها و مشکلات کلی و آسیب‌ها در سرزمین عرفات را برشمرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری