سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-20 / 10:29:00

رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به نفع دنیا است

    نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد طی نامه‌ای به رئیس مجمع سازمان ملل گفت: برای مبارزه مؤثر با کرونا، رفع تحریم‌های غیرقانونی از سوی آمریکا به نفع دنیا بوده و ضروری است. […]

رفع تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به نفع دنیا است

مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس مجمع سازمان ملل متحد که به مناسبت تصویب قطعنامه مجمع عمومی این سازمان و با عنوان «همبستگی جهانی در مبارزه با کرونا» ارسال کرد، آورده است: در زمانه سخت کنونی که آتش کرونا همه مناطق و کشورها را در نوردیده است، همبستگی و همکاری بین‌المللی ضروری است، چون همه کشورها در مبارزه با این بیماری فراگیر در یک جبهه قرار دارند.

وی با اشاره به مشکلاتی که تحریم‌های غیرانسانی از سوی آمریکا برای کشورهای تحت تحریم در مبارزه با کرونا ایجاد می‌کند، تاکید کرد: این وضعیت نه تنها به ضرر شهروندان آن کشورها بلکه به زیان مبارزه جهانی علیه کرونا و سلامت ساکنان کره زمین است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل در ادامه این نامه آورده است: برای مبارزه مؤثر با کرونا، رفع تحریم‌های غیرقانونی از سوی آمریکا به نفع دنیا بوده و ضروری است.

تخت روانچی با اشاره به درخواست‌های فزاینده جهانی از جمله دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، رهبران جهان و نهادهای غیردولتی و جامعه مدنی برای لغو تحریم‌های یکجانبه، تاکید کرد: آمریکا در عوض اجابت این درخواست‌ها، نه تنها نسبت به لغو تحریم‌های یکجانبه غیرقانونی خود اقدامی نکرده، بلکه در مواردی تشدید نیز کرده است.

وی در پایان این نامه، تحریم‌های یکجانبه آمریکا را به نفع ویروس کرونا و به ضرر همه کشورها دانست و خواستار رفع آن‌ها شد.

دو هفته پیش نیز تخت روانچی طی نامه مشترکی به همراه نمایندگان دائم هفت کشور دیگر عضو سازمان ملل به دبیرکل این سازمان، بر لزوم لغو تحریم‌های یکجانبه آمریکا برای افزایش توانایی کشورهای تحت تحریم در مبارزه با ویروس کرونا تأکید کرده بود.

طی روزهای گذشته، ۱۰ کشور دیگر نیز به امضا کنندگان این نامه پیوسته‌اند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری