سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-20 / 09:26:00

ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با «کرونا» شکست خورده است

    دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است و آمریکا حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع این ویروس در کشور خودش نیست. […]

ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با «کرونا» شکست خورده است

«لوان جاگاریان» سفیر روسیه در ایران با امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان با توجه به اهمیت همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه، گفت: روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همه جانبه روابط و همکاری‌ها با روسیه استوار است. روابط موجود تهران و مسکو راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی حائز اهمیت است.

وی افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا ویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نیست. واقعیت جهان موجود حرکت سریع به سوی چندجانبه‌گرایی است.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک‌های بهداشتی به ایران می‌شود اما چین، روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.

در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور، بیان داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

وی اظهار داشت: کمک‌های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه مدت به ایران منتقل خواهد شد.

در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری