سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-10-11 / 11:05:00

بلاتکلیفی بیمارستان میامی ۳۳ساله شد/ ضرورت اجرای مصوبه هیئت دولت

    میامی - شهروندان شهرستان میامی با امضای طوماری خواستار رسیدگی به وضعیت تنها بیمارستان این شهرستان بعد از ۳۳ سال چشم انتظاری و ارتقای آن طبق مصوبه هیئت دولت توسط استاندار سمنان شدند. […]

بلاتکلیفی بیمارستان میامی ۳۳ساله شد/ ضرورت اجرای مصوبه هیئت دولت

میامی - شهروندان شهرستان میامی با امضای طوماری خواستار رسیدگی به وضعیت تنها بیمارستان این شهرستان بعد از ۳۳ سال چشم انتظاری و ارتقای آن طبق مصوبه هیئت دولت توسط استاندار سمنان شدند.

مردم شهرستان میامی با امضای طوماری خطاب به محمدرضا خباز استاندار سمنان خواستار رسیدگی فوری به وضعیت تنها بیمارستان این شهرستان شدند که امروز با توجه به گذشت ۳۳ سال از مصوبه هیئت دولت همچنان بلاتکلیف مانده است.

در این طومار می‌خوانیم: این‌جانبان امضاکنندگان ذیل جمعی از شهروندان میامی به استحضار می‌رسانیم، در سال ۶۲ تعداد ۹۶ بیمارستان در مجلس شورای اسلامی به تصویب می‌رسد که بیمارستان ۶۴ تختخوابی میامی نیز یکی از ۹۶ بیمارستان مصوب مجلس با ردیف بودجه مشخص بوده است که مدارک و مصوبات مجلس نیز موجود و در اختیار شورای شهر میامی، علوم پزشکی شاهرود و بالطبع فرمانداری میامی است. پیمانکار پروژه بیمارستان مسکن و شهرسازی بوده که طی دو مرحله با حضور اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر وقت مسکن و شهرسازی کلنگ زنی شده و عملیات ساختمانی شروع و فونداسیون اجرا می‌شود، کار تعطیل و فونداسیون زیرخاک موجود است و تیرآهن‌های موجود به بیمارستان در حال احداث جاجرم انتقال می‌یابد!

در ادامه این طومار و مطالبه عمومی آمده است: بعد از مدتی و به دلایل نامشخص بیمارستان میامی به درمان بستر و تروما تقلیل یافته و مجدد برای درمان بستر کلنگ زنی می‌شود و کار ساختمان درمان بستر یا تروما شروع می‌شود، به‌هرحال حدود ۱۷ سال این پروژه به طول می‌انجامد و در دولت دکتر احمدی‌نژاد به‌عنوان بیمارستان امام رضا(ع) افتتاح می‌شود، ساختمان ساخته‌شده دارای اتاق عمل و اتاق‌های بستری است که در زمان افتتاح تخت‌ها موجود و تجهیزات اتاق عمل نیز در آن زمان موجود بوده ولی متأسفانه لوازم موجود در اتاق‌ها و اتاق عمل و بعضی دیگر لوازم به بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود انتقال داده می‌شود و در حال حاضر در حد یک درمانگاه به مردم خدمات‌دهی می‌کند که این نوع ارائه خدمات مورد رضایت و پذیرش مردم میامی نیست.

در بخش دیگری از این طومار با اشاره به اینکه پزشکان این مرکز طبق اظهار خودشان به‌صورت شرکتی اداره می‌شوند که انگیزه خدمت هم از آن‌ها گرفته‌شده است، می افزاید: خوشبختانه در سفر هیئت دولت مبلغ چهار میلیارد تومان برای ارتقای مرکز درمانی ۱۲ تختخوابه به بیمارستان ۳۲ تختخوابه تصویب‌شده که تاکنون هیچ اقدامی به عمل نیامده لذا از استاندار سمنان تقاضا داریم دستورات لازم برای خدمات‌دهی بیشتر به مردم و ارتقای این مرکز درمانی به بیمارستان ۳۲ تختخوابه عملی شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری