سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 2020-05-18 / 17:57:00

کاهش موجودی انبارهای هلال احمر/نیازمند کمک دولت هستیم

    رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: وقوع حوادث پی در پی منجر به کاهش موجودی انبارهای امدادی شده و برای تجهیز آنها نیاز به کمک ملی دولت و رئیس جمهور داریم. […]

کاهش موجودی انبارهای هلال احمر/نیازمند کمک دولت هستیم

کریم همتی، شب گذشته از پایگاه اقماری حسن آباد یادمان امام خمینی (ره) در آزادراه تهران-قم بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از وضعیت آمادگی پایگاه اقماری و انبارهای امدادی این مجموعه دستور تخصیص اعتبار برای تکمیل ظرفیت و تجهیز انبارهای این پایگاه را صادر کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر در جمع امدادگران با اشاره به آمادگی خوب نیروهای هلال احمر برای مقابله با حوادث و سوانح، گفت: تمام تلاش ما این است که سوله‌ها و مشکلاتی که داخل محوطه پایگاه‌های اقماری وجود دارد را برطرف کنیم و امکانات مورد نیاز را در اختیار نیروها برای مقابله با حوادث قرار دهیم؛ البته تقویت تجهیزات ایمنی هم از اولویت ویژه ای برخوردار است.

وی درباره نیاز به شارژ و تقویت انبارهای امدادی، افزود: با توجه به تنگناهای مالی موجود، در این زمینه به کمک‌ها و مساعدت‌های دولت نیاز ویژه داریم.

همتی با تاکید بر کاهش موجودی انبارها به‌خاطر وقوع حوادث پی در پی اضافه کرد: نیاز جدی به شارژ انبارهای امدادی برای پاسخگویی به حوادث و سوانح احتمالی وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه بازدید از ۶ پایگاه اقماری استان تهران و البرز و تهیه گزارشی جامع برای ارائه به رئیس جمهوری، تاکید کرد: در هفته آتی برنامه بازدید از وضعیت ۶ پایگاه و انبار امدادی موجود در استان‌های تهران و البرز را در دستور کار داریم تا پس از بررسی وضعیت انبارها، گزارش جامعی را در این زمینه در اختیار دکتر روحانی ارائه دهیم.

به گفته وی، با توجه به حوادث پی در پی که در کشور به وقوع می‌پیوندد، قطعاً همکاران ما حتی با کمبود امکانات و منابع آمادگی خود را حفظ کرده و تاکنون هیچ عاملی باعث نشده است تا ما عقب تر از حوادث حرکت کنیم، اما بخاطر تداوم شرایط، از دولت استدعا داریم تا حمایت‌های خوبی از جمعیت هلال احمر شود تا این جمعیت خوشنام در حوادث و سوانح آمادگی بیشتری داشته باشد.

۴ پایگاه اقماری در استان تهران در سال‌های گذشته و به‌منظور خدمت رسانی به هموطنان در حوادث احتمالی، به خصوص زلزله احتمالی تهران احداث شده است که شامل سوله، انبارهای بزرگ امدادی و همچنین پد و آشیانه بالگرد است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری