سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-10-29 / 16:39:00

زیرساختهای مرزهای مشترک ایران و ترکیه تقویت شود

    ارومیه - سرکنسول ترکیه در ارومیه لزوم تامین و تقویت زیرساخت ها در مرزهای مشترک میان آذربایجان غربی و ترکیه را مورد تاکید قرار داد. […]

زیرساختهای مرزهای مشترک ایران و ترکیه تقویت شود

رومیه - سرکنسول ترکیه در ارومیه لزوم تامین و تقویت زیرساخت ها در مرزهای مشترک میان آذربایجان غربی و ترکیه را مورد تاکید قرار داد.

 محمت بولوت ظهر چهارشنبه در دیدار حافظی با استاندار آذربایجان غربی به دلیل اتمام دوره ماموریت اش در ارومیه اظهارداشت: هدف من در طول ۳.۵ سال ماموریتم در ارومیه این بوده که زمینه های همکاری و توسعه روابط میان استان آذربایجان غربی و ترکیه بویژه استان های مرزی همجوار با آذربایجان غربی بیش از پیش تقویت شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با تلاش دو طرف، زیرساخت های توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری در مرزهای مشترک میان آذربایجان غربی و ترکیه فراهم شود و سطح مبادلات اقتصادی میان دو کشور بیش از پیش ارتقا یابد.

استاندار آذربایجان غرب نیز ضرورت توسعه و تحکیم روابط میان ایران و ترکیه را مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به همجواری و همسایگی دو کشور ایران و ترکیه، همواره و از دیرباز روابط و مناسبات خوبی میان طرفین برقرار بوده که امیدواریم با همت و توجه مسئولان دو طرف، شاهد توسعه و تحکیم هرچه بیشتر این روابط باشیم.

ضرورت تقویت روابط ایران و ترکیه

قربانعلی سعادت اضافه کرد: ما نیز در استان آذربایجان غربی بعنوان استان هم مرز با ترکیه، علاقمند به توسعه مناسبات فیمابین هستیم، در این خصوص میان آذربایجان غربی و استان های مرزی شرق ترکیه تفاهمات و توافقاتی نیز در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، دانشگاهی و ... وجود دارد که باید در جهت اجرایی شدن آنها تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان غربی همچنین گفت: ترکیه در حوزه های کشاورزی، کشت های گلخانه ای، آبیاری های نوین و اصلاح الگوی کشت به دستاوردها و پیشرفت های خوبی رسیده که ما نیز علاقمند به بهره گیری از این دستاوردها هستیم.

وی از خدمات، تلاش ها و اقدامات محمت بولوت در جهت توسعه روابط میان ترکیه و استان آذربایجان غربی در طول دوره ماموریت خود در ارومیه  قدردانی و با اهدای هدایایی از وی تجلیل کرد.

در این دیدار، محمت بولوت نیز با اهدای هدایایی به استاندار آذربایجان غربی از حمایت ها و تلاش های وی در جهت توسعه مناسبات با ترکیه قدردانی نمود.

رمضانی معاون مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و منتظمی مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه نیز در این دیدار حضور داشتند.

محمت بولوت سرکنسول ترکیه در ارومیه که دوره ماموریتش در ارومیه به اتمام رسیده به منظور خداحافظی با استاندار آذربایجان غربی با وی دیدار کرد.

استان آذربایجان غربی با سه کشور ترکیه، جمهوری آذربایجان و عراق ۸۹۱ کیلومتر مرز مشترک دارد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری