سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1687 تاریخ انتشار: 1395-11-12 / 16:07:00

بررسی مشکلات منطقه ۲۰ در شورای شهر تهران

    اعضای شورای شهر تهران در نشست علنی، مشکلات منطقه ۲۰ پایتخت را مورد بررسی قرار دادند. […]

بررسی مشکلات منطقه ۲۰ در شورای شهر تهران

اعضای شورای شهر تهران در نشست علنی، مشکلات منطقه ۲۰ پایتخت را مورد بررسی قرار دادند.

 اعضای شورای شهر تهران، پس از استماع گزارش شورایاری منطقه ۲۰۰ نظرات خود را مطرح کردند و الهه راستگو عضو کمیسیون فرهنگی شورا با اشاره به معضل کمبود عدالت در مناطق شهر تهران گفت: بعضی از مناطق همچون مناطق ۱ تا ۵ به دلیل بلندمرتبه‌سازی درآمد خوبی دارند ولی مناطق جنوبی از این منابع محروم هستند که باید فکری به حال آنها کرد.

همچنین اقبال شاکری با بیان اینکه باید منطقه ۲۰ در بودجه ۹۶ مورد توجه قرار گیرد، گفت: انصافا منطقه ۲۰ نسبت به سایر مناطق از توسعه فاصله دارد و باید این موضوع در بودجه ۹۶ مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نباید موضوع جدایی ری از تهران در آستانه انتخابات مورد دستاویز قرار گیرد، گفت: باید یک بار برای همیشه موضوع مشکل دکل‌های فشار قوی در این منطقه را حل کنیم.

همچنین مجتبی شاکری، رییس کمیته نامگذاری شورا نیز با بیان اینکه طرح توسعه حرم مطهر از سال ۷۰ شروع شده و تاکنون ادامه داشته است، گفت: نباید تنها به بودجه منطقه ۲۰ اکتفا  کنیم و باید از سایر ظرفیت‌ها نیز بهره‌مند شویم.

همچنین هادی ساعی، عضو کمیسیون شهرسازی با بیان اینکه معضلات تهران بر دوش شهرری است، گفت: اکثر موضوعات مطرح شده و مشکلات فرامنطقه‌ای است و باید به طور فرامنطقه‌ای نیز ساماندهی شود، چراکه شهرری از تهران عقب است.

همچنین احمد دنیامالی نیز افزود: در شورای دوم شرکتی مشترک بین شهرداری، حرم مطهر و اوقاف برای ساماندهی اطراف حرم ایجاد شد که باید ببینیم این شرکت چه دستاوردی داشته است.

در ادامه دوستی پیشنهاد کرد ۱۰ درصد سرجمع اعتبارات شهرداری که حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان می‌شود به طور ویژه به حل مشکلات منطقه ۲۰ اختصاص یابد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری