سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-08 / 10:45:00

نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند

    دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: سایه جنگ از کشور ما دور شده است اما نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند. […]

نیروهای مسلح همواره باید آمادگی‌های خود را ارتقا دهند

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا در حاشیه همایش ملی پدافند شیمیایی که امروز (یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: بزرگترین جنایت‌های بشری علیه ملت ما در ۸سال دفاع مقدس با ۲۵۲ بار بمباران شیمیایی صدام صورت گرفت.

وی افزود: آن کسانی که در زمان جنگ تحمیلی بمب شیمیایی در اختیار صدام گذاشتند و در برابر اقدامات وحشیانه وی سکوت کردند، در جنایت‌های شیمیایی صدام علیه ملت و رزمندگان ایران سهیم هستند.

دستیار و مشاور نظامی فرمانده کل قوا تاکید کرد: حامیان جنایات صدام در دوران جنگ تحمیلی، باید در دادگاه لاهه محاکمه شوند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه ملت ما در حال حاضر به فضل الهی کارهای بسیار مهمی را در برابر عوامل تهدید کننده میکروبی، بیولوژیکی و شیمیایی در بُعد تحقیقاتی انجام داده است،افزود: شناخت عوامل شیمیایی کار بسیار مشکلی است اما ما در این بخش به پیشرفت بسیار خوبی رسیده‌ایم اما نباید به این حد از پیشرفت قانع باشیم.

وی با بیان اینکه سایه جنگ از کشور ما دور شده است اما نیروهای مسلح همواره باید آمادگی های خود را ارتقا دهند، گفت: ما احتیاج داریم که مراکز آموزش عمومی، اطلاع‌رسانی، دانشگاهی و صنعتی خود را برای تولیدات لوازم پزشکی و واکسن های لازم برای وقوع تهدید احتمالی شیمیایی آماده کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری