سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 31901 تاریخ انتشار: 1396-02-20 / 23:14:00

راز ۱۰ ماه می سال ۱۹۳۰ میلادی تیم آزمون

    باشگاه روستوف روسیه با در اختیار داشتن سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی در هشتاد‌وهفتمین سالگرد خود هنوز راز کشف‌نشده‌ای دارد. […]

راز ۱۰ ماه می سال ۱۹۳۰ میلادی تیم آزمون

باشگاه روستوف روسیه با در اختیار داشتن سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی در هشتاد‌وهفتمین سالگرد خود هنوز راز کشف‌نشده‌ای دارد.

به گزارش سایت روزنامه اسپورت اکسپرس روسیه، امروز (چهارشنبه) هشتاد‌وهفتمین سالگرد رسمی تاسیس باشگاه روستوف است. در تاریخ 10 ماه می سال 1930 میلادی در روزنامه بولشویتسکای ازما تاسیس این تیم به نام سلماشستروی اعلام شد.

تیم فوتبال تازه سازمان‌یافته سلماشستروی در شهر کراسنی سولین 2 بازی دوستانه برابر تیم‌های  کارگران و  منتخب این شهر برگزار کرد که با شکست‌های مشابه 3 بر 2 پایان یافت.

روزنامه روسی در ادامه این خبر نوشته است: هنوز این مساله یک راز باقی‌مانده است که چرا برای اولین بار به وجود تیم  فوتبال روستوف در روزنامه محلی مولوت که آن هم در تاریخ 10 ماه می سال 1930 میلادی بود اشاره شد.

هنوز هم کسی نمی‌داند که پیدایش دقیق تیم فوتبال روستوف روسیه پیش از انتشار آگهی اعلام آن در روزنامه‌ها در چه سالی بوده است. به همین خاطر سال تاسیس رسمی تیم روستوف همان تاریخ 1930 میلادی محسوب می‌شود.

تیم فوتبال روستوف روسیه سردار آزمون، ملی‌پوش ایرانی را در اختیار دارد و سعید عزت‌اللهی نیز دیگر بازیکن این تیم است که به صورت قرضی برای تیم آنژی بازی می‌کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری