سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 31698 تاریخ انتشار: 1396-02-24 / 15:37:00

بسته حمایتی صادرات تجهیزات پزشکی رونمایی شد

    در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال امروز و در آستانه برپایی نمایشگاه ایران هلث، از بسته حمایتی صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، رونمایی شد. […]

بسته حمایتی صادرات تجهیزات پزشکی رونمایی شد

در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال امروز و در آستانه برپایی نمایشگاه ایران هلث، از بسته حمایتی صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، رونمایی شد.

 بنا براین اطلاعیه روابط عمومی سازمان غذا و دارو در این بسته حمایتی مقرر گردیده است که پروانه های تولید محصولات صادراتی بین ۳ تا ۵ سال بسته به کلاس خطر کالا و نظر اداره کل تمدید شود.

همچنین در امور واردات محصولات اولیه شرکت های صادراتی تسریع و پروسه آن کاهش خواهد یافت. ضمن آنکه در راستای ایجاد زیر ساخت برای صادرات کالای ایرانی از بازار صادرات تجهیزات پزشکی کشورهای مختلف نیاز سنجی رسمی بعمل خواهد آمد.

تسهیلاتی ایجاد می شود که صادر کنندگان حوزه تجهیزات پزشکی به قصد معرفی کالاهای ایرانی در سفرهای خارجی هیئت های تجاری در کنار مسئولین دولتی حضور بیابند.

بنا بر این اعلام حمایت ویژه از شرکت های صادراتی جهت راه اندازی پایگاه های صادراتی در مناطق آزاد و حمایت ویژه از شرکت های صادراتی جهت راه اندازی پایگاه های صادراتی در مناطق آزاد از دیگر حمایتهائی است که از صادر کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی به عمل خواهد آمد.

روابط عمومی سازمان غذا و دارو با ابزار امیدواری از کاربردی و موثر بودن بسته حمایتی از صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی و کمک به تحقق عملیاتی فرمایشات مقام معظم رهبری در سیاست های کلان سلامت و اقتصاد مقاومتی مفاد دیگر آین بسته حمایتی را به شرح ذیل عنوان نمود؛

راهنمایی و کمک به شرکت های صادرکننده جهت اخذ مجوزهای بین المللی ( CE,FDA,…).

عقدتفاهنامه با سایر کشورها جهت ریجستر کردن تجهیزات و ملزومات پزشکی ایرانی.

ایجاد تسهیلات جهت حضور پر رنگ شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین الملل.

کمک به شرکت های صادراتی جهت اخذ تسهیلات کم بهره.

حمایت از شرکت های صادراتی جهت تهیه مواد اولیه برای تولید محصولات صادراتی.

کاهش پرسه کسب پروانه  صادرات برای شرکت های صادراتی با رعایت  آیین نامه  تجهیزات و ملزمات پزشکی.

تخفیف برای گذراندن دوره مسئولین فنی صادرات.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری