سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 1650 تاریخ انتشار: 1395-07-12 / 16:50:00

«مانوئل سانتوز»: توافق صلح با جدایی‌ طلبان فارک ادامه می‌ یابد

    علیرغم نتیجه همه پرسی غافلگیر کننده مردم کلمبیا مبنی بر رد توافق صلح میان دولت کشورشان با جدایی‌ طلبان فارک، «مانوئل سانتوز» بر لزوم ادامه آن تأکید کرد. […]

«مانوئل سانتوز»: توافق صلح با جدایی‌ طلبان فارک ادامه می‌ یابد

علیرغم نتیجه همه پرسی غافلگیر کننده مردم کلمبیا مبنی بر رد توافق صلح میان دولت کشورشان با جدایی‌ طلبان فارک، «مانوئل سانتوز» بر لزوم ادامه آن تأکید کرد.

به نقل از ایندیَن اکسپرس، علیرغم اینکه مردم کلمبیا در اقدامی غافلگیر کننده به توافق تاریخی صلح میان دولت و شورشیان فارک رأی منفی دادند، رئیس جمهور این کشور بر ادامه توافق صلح تأکید کرد.

«مانوئل سانتوز» رئیس جمهوری کلمبیا در این باره اعلام کرد: به رایزنی های گسترده ای با سران احزاب مختلف برای کسب حمایت آن ها از توافق صلح ادامه خواهم داد.

این در حالیست که مردم کلمبیا روز گذشته در اقدامی غافلگیر کننده به توافق تاریخی که قرار بود به طولانی ترین جنگ منطقه آمریکای لاتین پایان ببخشد، رای منفی دادند.

 این توافق هفته گذشته میان «مانوئل سانتوز» رئیس جمهوری کلمبیا و «تیمولئون خیمز» رهبر شورشیان «فارک» و در میان جمعی از چهره های سیاسی سرشناس جهان به امضا رسید تا به ۵۲ سال جنگ در این کشور پایان دهد با این حال تصویب و اجرای نهایی این توافق در گرو رای مردم کلمبیا بود.

 با این حال، رهبران هر دو جناح دولتی و شورشی بلافاصله پس از اعلام نتیجه همه پرسی، ضمن پذیرش آن از تعهد خود به ادامه تلاش ها در جهت برقراری صلح در کلمبیا سخن گفتند.

به گفته سانتوز، آتش بس فعلی میان دولت و شورشیان همچنان به قوت خود باقی است و تیم مذاکره کننده در جهت برداشتن قدم بعدی که به صلح منجر شود، به کوبا که در چهار سال گذشته نقش میانجی را در این قضیه ایفا کرده است، سفر خواهند کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری