سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-09-09 / 18:00:00

طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت بررسی شد

    سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: طرح انجام پروژه های ریلی با تهاتر نفت در جلسه امروز این کمیسیون بررسی شد که براساس آن دولت می‌تواند از طریق شرکت‌های تابعه وزارت نفت روزانه تا یک میلیون بشکه نفت خام به پیمانکاران تحویل دهد. […]

طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت بررسی شد

محمدمهدی مفتح در گفت وگویی در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون، گفت: در بخش اول جلسه طرح‌های اصلاح بند (چ) ماده ۸۷ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، استفساریه بند (و) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، استفساریه بند (ش) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور رسیدگی و  استفساریه بند(ز) تبصره(۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه اضافه کرد: بعد از بحث و بررسی و ارائه نظرات و پیشنهادات نمایندگان درباره این طرح‌ها مقرر شد، برای بررسی بیشتر و جمع‌بندی نهایی به کمیته‌های مربوطه ارسال شوند.

مفتح با اشاره به بررسی طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت در بخش دوم نشست امروز این کمیسیون افزود: براساس این طرح به دولت اجازه داده می‌شود تا از طریق شرکت‌های تابعه وزارت نفت روزانه تا 1 میلیون بشکه نفت خام به پیمانکاران در حوزه‌های تعریف شده در قانون تحویل دهد. این موضوع یعنی آنکه پیمانکاران در ازای اقدامات خود بجای منابع مالی، نفت خام دریافت کنند و آن را در بازار بفروش برسانند.

وی خاطرنشان کرد: درباره این طرح بحث و بررسی بسیاری انجام شد، یکی از پیشنهادات این بود که 14.5 درصد سهم شرکت نفت یا سهم صندوق توسعه ملی از طریق دیگر فروش نفت تامین کند تا دولت بتواند نفت خام لازم را در اختیار پیمانکاران قرار دهد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: در پایان جلسه مقرر شد طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت با توجه به پیشنهادات و انتقادات اصلاح و بازنویسی شود. در صورت عملی شدن این طرح یک روش جدیدی برای اجرای طرح‌های عمرانی در کشور کلید خواهد خورد که با وجود تحریم‌های ظالمانه می‌توانیم پروژه‌های اجرایی و مهم را از طریق تهاتر نفت خام به سرانجام برسانیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری