سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-05 / 10:39:00

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

    اداره کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه‌ای در برخی مناطق کشور خبر داد. […]

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

بنا به اعلام اداره کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۵ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و بخش‌هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود. در دامنه‌های زاگرس مرکزی نیز ابرناکی و بارش پراکنده نیز انتظار می‌رود.

همچنین فردا (۶ اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می‌شود و در بخش‌هایی از شمال غرب و غرب دامنه‌های غربی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش‌هایی را به دنبال دارد همچنین طی بعد از ظهر فردا در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد و از شدت بارش آن در استان‌های واقع در شمال غرب کاسته می‌شود.

روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است. همچنین طی این روز برای بخش‌هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه (۶ و ۷ اردیبهشت) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

بنا بر این اعلام با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه (۶ اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) در بخش‌هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه‌ای پیش بینی می‌شود و طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.

در این اطلاعیه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح آمده است: آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی‌گراد و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) ابری همراه با بارش باران و در بعضی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری