سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-21 / 10:51:00

ناجا باید مروج امر به معروف باشد/ پاکدستی در ناجا ترویج شود

    رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا گفت: باید پاکدستی را به عنوان یک معروف ترویج دهیم، مسئله عفت و پاکدامنی را هم باید ترویج دهیم و از انحرافات سیاسی و عقیدتی به عنوان دو منکر باید جلوگیری بکنیم. […]

ناجا باید مروج امر به معروف باشد/ پاکدستی در ناجا ترویج شود

حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور معاونین ستادی سازمان و فرماندهان و رؤسای عقیدتی استان‌ها، یگان‌های بلافصل، پلیس‌های تخصصی و … برگزار گردید، ضمن تبریک سال نو و ایام ماه پر برکت شعبان و همچنین میلاد سراسر نور و رحمت منجی عالم بشریت، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بیان داشت: شرایط کنونی کشور و جامعه، شرایط ویژه است و باید برای این شرایط تصمیمات خاص آن را گرفت. الآن زمانی است که می‌توان از فضای مجازی بیشتر استفاده کرد. ما می‌توانیم مفاهیم و موضوعات دینی را از این بستر به مخاطب خود انتقال دهیم.

به گفته وی نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی اجتماعی، باید مروج امر به معروف و نهی از منکر باشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در این خصوص بیان داشت: باید این دو فریضه را به جریان غالب تبدیل کنیم. باید در جامعه به گونه‌ای عمل شود که مردم انجام معروف را واجب و ترک منکر را وظیفه خود بدانند. در مجموعه ناجا باید پاکدستی را به عنوان یک معروف ترویج دهیم؛ مسئله عفت و پاکدامنی را هم باید ترویج دهیم و از انحرافات سیاسی و عقیدتی به عنوان دو منکر باید جلوگیری بکنیم. نیروی انتظامی باید مروج این موضوعات باشد.

ادیانی اظهار کرد: هدف ما در سازمان عقیدتی، میل به سمت یک سازمان محتوایی است. ما باید از اینکه در یک کار اجرایی بمانیم خارج شویم و به رسالت دینی و وظایف آخوندی خود بپردازیم. من بارها گفته‌ام، آمار برای من اهمیت ندارد، بلکه کار انجام شده اهمیت دارد. اشراف به معنای جمع آوری آمار نیست، به این معنی است که مسئول مربوطه بداند در حوزه کاری خود چه می‌گذرد؟ در پاسگاه، کلانتری و در هنگ مرزی چه خبر است؟ وقتی که به این مسائل اشراف داشتیم، آن وقت در حوزه کاری موفقیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: در اینجا لازم است بیان کنم برای اینکه هر روحانی وظیفه خود را بداند، با کار کارشناسی با استفاده از نظرات و مطالعات صورت گرفته، وظایف یک روحانی را به صورت کاربردی، مختصر و موجز، گردآوری کردیم که به زودی ابلاغ خواهد شد. این وظایف مربوط به روحانیان است و اقدام یک روحانی را در ناجا به طور کامل در بر می‌گیرد و این انتظار ما از رؤسا عقیدتی سیاسی هاست که این ابلاغیه را اجرایی نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مسئله روز جامعه و موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: خداوند انسان‌ها را آزمایش می‌کند. در غرب می‌گفتند خدا مال زمانی بود که انسان علم نداشت، وقتی که علم آمد دیگر نیازی به خدا نیست. این ویروس نشان داد این حرف پوچ است. چه زمانی انسان به خدا متکی می‌شود؟ وقتی قدرت خود را کافی نمی‌داند. این از جهل ماست. شهید مطهری می‌فرمودند علم باید با ایمان همراه باشد. انسان وقتی به دریای بی کران قدرت الهی متصل می‌شود بی نیاز خواهد شد. برخی می‌گویند خداوند فقط در قرآن تحدی نمی‌کند، بلکه با جهانی با این عظمت، می‌خواهد نشان دهد به هر کاری قادر است. اگر از این زاویه نگاه بکنیم، کرونا هم نوعی تحدی است. برای اینکه نشان دهد ای انسان، هر قدرتی که داری، سیاسی، علمی، اقتصادی و… در برابر قدرت من هیچ است. این قدرت نمایی خداست. خدا می‌گوید بندگان من! همه چیز در ید قدرت من است. حتی به پیامبر نیز می‌فرماید بگو قل لا املکُ لنفسی نفعاً ولا ضرا الا ماشاء الله یعنی بگو که من پیامبر هم مالک نفع و ضرر خویش نیستم مگر آنچه خدا خواسته است.

ادیانی ادامه دادا: حتی توبه و انابه و توجه و توسل به خدا هم، عنایت خدا را می‌طلبد. پس بیایید از فرصت ماه شعبان و رمضان استفاده بکنیم و دل‌ها را به سوی خدا ببریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در خصوص استفاده از فرصت ماه شعبان و رمضان گفت: حالا که این فضا پیش آمده، طرحی به ذهنم رسید و آن را با مشاورین و کارشناسان این حوزه تدوین کردیم و به زودی توسط امور روحانیان به همه روحانیون ابلاغ خواهد شد و آن این است که حالا که فرصت مراجعه حضوری و اجتماعات به واسطه این ویروس گرفته شده، هر روحانی می‌تواند با تلفن امین، روزانه به ۱۰ نفر از کارکنان زنگ بزند و ضمن احوال پرسی و عرض خدا قوت یک حدیث کوتاه که آن‌ها را نیز آماده کرده‌ایم و ابلاغ خواهیم کرد، برای آن‌ها بخواند. با این کار در طول یک ماه با توجه به تعداد روحانی که داریم و هر روحانی هر روز ده نفر را تحت پوشش قرار دهد، می‌توانیم با کلیه کارکنان ناجا طی یک ماه، حداقل یک تماس تلفنی داشته باشیم.

او در پایان سخنان خود بیان داشت: از مجموعه نیروهای میدانی که در موضوع کرونا مشغول انجام وظیفه هستند، همچون راهور، یگان ویژه، مرزبانی‌ها، کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها، یگان امداد، مجموعه پلیس پیشگیری و معاونت عملیات و همه عزیزان و همکاران و خانواده نیروی انتظامی تشکر می‌کنیم. همچنین از تلاش‌های شخص سردار فرماندهی محترم ناجا، جانشین و معاونین ایشان نیز تشکر می‌کنم و از مجموعه حفاظت اطلاعات که تلاشی خاموش و خستگی ناپذیری دارند، نیز تشکر می‌کنیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری