سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-07 / 14:02:00

هوشمندسازی بوستان نیاوران با تکیه بر نوآوری اجرا شود

    عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: باید در بوستان نیاوران مجموعه هایی چون کتابخانه دیجیتال، فضای کسب و کار الکترونیکی، پارکینگ هوشمند و... در نظر گرفته شود. […]

هوشمندسازی بوستان نیاوران با تکیه بر نوآوری اجرا شود

 الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در اولین جلسه هوشمند سازی بوستان نیاوران که با حضور سید حمید موسوی شهردار منطقه یک، معاونین، مشاورین طرح و… برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: منطقه یک ویژگی خاصی دارد و مهارت‌ها و سطح توقع شهروندان آن نیز متفاوت است و باید هوشمند سازی با توجه به این شرایط و برای دنیای پساکرونا اجرا شود و شرکت‌های دانش بنیان تمهیدات و روش‌های لازم را اتخاذ و ارائه کنند.

شهردار منطقه یک نیز دسترسی مردم به اینترنت را یکی از شاخص‌های ارزیابی کشورها دانست و گفت: باید در بوستان نیاوران امکانات ویژه برای دسترسی به فضای IT مورد توجه قرار گیرد و مجموعه‌هایی چون کتابخانه دیجیتال، فضای کسب و کار الکترونیکی، پارکینگ هوشمند و… در نظر گرفته شود.

وی افزود: به موازات حرکت به سمت شهر هوشمند باید بحث پدافند غیر عامل نیز مورد توجه باشد و خطرات آن پیش بینی شود چرا که هوشمند سازی هم تهدید و هم فرصت است.

موسوی گفت: در دوران کرونا با اجرای جلسات مجازی و استفاده از فضای با ما را به این نتیجه رساند که می‌توان برای کاهش هزینه‌ها، ترددها، مصرف سوخت و…این جلسات را به صورت غیر حضوری برگزار کرد و برخی از تجربیات این دوران می‌تواند ادامه یابد.

گفتنی است اولین جلسه هوشمند سازی بوستان نیاوران با بررسی طرح‌های ارائه شده از سوی شرکت مشاور برگزار و در این جلسه مشاورین، طرح تهیه نقشه جامع فنی بوستان، هوشمندسازی روشنایی و سیستم آبیاری، آبنمای تعاملی، نصب کیوسک اطلاع رسانی هوشمند و… را ارائه دادند که پیشنهادات لازم جهت تغییر، جایگزینی و تکمیل برخی طرح‌ها ارائه شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری