سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-11 / 16:18:00

«شستا» در برج شیشه‌ای فعالیت می‌کند

    وزیر تعاون، کار و فاه اجتماعی گفت: اکنون مجموعه شستا زیر یک نورافکن بزرگ و در برجی شیشه‌ای فعالیت می‌کند. این وضعیت به نفع آیندگان است. […]

«شستا» در برج شیشه‌ای فعالیت می‌کند

 محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشستی صمیمانه ویدئو کنفرانسی با مدیران کل و درمان سازمان تأمین اجتماعی از تلاش‌های مستمر کارکنان خدوم حوزه بهداشت و درمان تأمین اجتماعی قدردانی کرد.

وی با مقایسه تلاش‌های امروز کادر بهداشت و درمان با مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس تاکید کرد: باوجود همه محدودیت‌ها و فشار تحریم‌های ظالمانه، این عزیزان تلاش زیادی انجام دادند.

شریعتمداری افزود: به لطف الهی در کشورمان برخلاف تمام محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و فشار ۴۰ ساله نظام سلطه علیه ملت ایران در همین دوران کوتاه دولت تدبیر و امید خدمات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شد و زیرساخت‌های مناسبی به وجود آمد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: پس از ورود ویروس کرونا به کشورمان، به لطف الهی و همت کادر درمانی بیمارستان‌های علوم پزشکی، ارتش، سپاه و تأمین اجتماعی، کرونایی مانده در کنار خیابان یا مبتلای محروم از تخت بیمارستانی نداشتیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مراکز درمانی تأمین اجتماعی خدمات شایان توجهی به نظام سلامت داشتند و علاوه بر انجام وظایف خود نه فقط به بیمه شدگان تأمین اجتماعی بلکه به تمام مردم کشور کمک می‌کنند. همه کادر درمانی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تأمین اجتماعی هم با روی گشاده، پذیرای بیماران کرونایی بودند.

شریعتمداری افزود: حدود ۱۰ درصد فعالیت‌های بهداشتی، درمانی کشور در سازمان تأمین اجتماعی انجام شد، در خدمات بستری حدود ۳۰ درصد از مراجعات به سازمان تأمین اجتماعی مرتبط و در بیماری کرونا از این تعداد نیز بیشتر بود، زیرا مردم با دیدن تابلوی مراکز درمانی به آن مراجعه می‌کردند و برای آنان تفاوت اهمیت چندانی نداشت که بیمه شده آن مرکز هستند یا خیر.

وی اظهار کرد: گزارش‌های روزانه درباره کرونا را از دکتر سالاری دریافت می‌کنیم. تاکنون نزدیک به ۱۰ درصد بستری شدگان در بخش درمان تأمین اجتماعی بوده‌اند. میزان مرگ و میر در مراکز درمانی تأمین اجتماعی به مراتب پایین‌تر از میانگین کشوری بوده است و این امر موجب افتخار است. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عبور از این شرایط و رفع بیماری باشیم.

وی تاکید کرد: کادر درمان تأمین اجتماعی در پیروزی بزرگ مهر کرونا که در آینده نه چندان دور، به دست خواهد آمد، سهیم و شریک هستند.

شریعتمداری با اشاره به خدمات سازمان تأمین اجتماعی در دوران شیوع ویروس کرونا یادآور شد: فعالیت‌های زیادی در این سازمان برای مقابله با شیوع این بیماری انجام شد که تمام آنها دارای اهمیت زیادی هستند همان گونه که تداوم اعتبار دفترچه‌ها ۴ میلیون مراجعه حضوری را حذف کرد.

شریعتمداری یادآور شد: کادر درمانی تلاش ایثارگرانه برای مداوای مبتلایان دارند. آنان برای جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس، حتی از خانواده و نزدیکان خود دوری می‌کنند، پزشکان و پرستارانی را می‌شناسم که شب‌ها به مهمانسراها می‌روند تا مبادا بیماری احتمالی شأن به خانواده‌های شأن منتقل شود اما همچنان با انگیزه فراوان به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی افزود: باید در مقابل عظمت و بزرگواری کادر بهداشتی، درمانی کشور به ویژه همکارانم در سازمان تأمین اجتماعی سر تعظیم فرود آورد که ملت ایران را تنها نگذاشتند. این اتفاق بزرگ برای کادر درمان تأمین اجتماعی در تاریخ باقی می‌ماند زیرا نه فقط افراد بیمه شده بلکه همه ملت ایران را تحت پوشش قراردادند.

وی اشاره کرد: سازمان پرافتخار تأمین اجتماعی به لطف الهی در دوره مدیریت دکتر سالاری قدم‌های بسیار ارزنده‌ای برداشته است. وقتی از دستاوردهای سازمان تأمین اجتماعی نظیر بازگشت دفترچه‌های تأمین اجتماعی به جایگاه واقعی خود صحبت می‌کنیم، موضوع ظاهر ساده‌ای دارد. وقتی می‌گوئیم بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پرداخت شده، یک جمله ظاهراً ساده به نظر می‌رسد اما تلاش، فکر و برنامه ریزی زیاد سازمان در پشت این جمله، نهفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر استانداردها در طرح تحول سلامت رعایت می‌شد؛ می‌توانستیم نتیجه بهتری به دست آوریم. هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی دراین طرح افزایش یافت در حالی که تحول مهمی در حوزه درآمد و منابع سازمان حاصل نشد.

شریعتمداری، ایجاد عدالت در درمان را یکی از اهداف مهم سازمان تأمین اجتماعی دانست و تاکید کرد در حال حرکت به سمت تحقق این هدف مهم هستیم.

شریعتمداری اشاره کرد: تنقیح قوانین و مقررات سازمان تأمین اجتماعی اهمیت بسیار زیادی دارد و تبدیل ۲ هزار بخشنامه به ۶۰ بخشنامه جدید کار بزرگ و بسیار ارزشمندی است و امیدواریم تداوم یابد و درباره آن به خوبی اطلاع رسانی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شایسته سالاری و انتصاب افراد از بدنه سازمان تأمین اجتماعی را امری ارزشمند و مفید دانست و گفت: انتخاب شایستگان از درون سازمان با معیارها و شاخص‌های درست بسیار مفید است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت سیستم پاسخگویی به مردم گفت: مرکز ارتباطات مردمی و پاسخگویی واقعی به مردم اهمیت بالایی دارد و باید (CRM) و ارتباط با مردم دراین سازمان توسعه یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیری پرونده درمانی الکترونیک در سازمان تأمین اجتماعی را نیز کاری ارزشمندی برشمرد و تصریح کرد: استفاده از بانک رفاه برای خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد و هر کمکی که قابل انجام باشد، برای کمک به بازنشستگان باید گسترش پیدا کند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دستور مقام معظم رهبری در آزاد سازی سهام عدالت بسیار راهبردی و ارزشمند است. ارزش این سهام امروزه به بیش از ۱۰ برابر رسیده است و مردم باید دقت داشته باشند که این سهام را ارزان نفروشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بورسی شدن شستا را گامی بسیار بزرگ و ارزشمندی در تحقق شفافیت دانست که امروز به نتیجه نهایی رسیده و افزود: اکنون مجموعه شستا زیر یک نورافکن بزرگ و در برجی شیشه‌ای فعالیت می‌کند. این وضعیت به نفع آیندگان است زیرا امکان سوءاستفاده از شستا را منتفی و هدف صیانت از اموال و دارایی بیمه شدگان را محقق می‌کند. ما باید امانتدارانه از این امانت نگهداری کنیم.

وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در پایان سخنان خود، از خدمات «سالاری»، مدیرعامل سازمان تأمین در پیشرفت این سازمان در تمامی حوزه‌های فعالیت قدردانی و تشکر کرد.

در این نشست ویدئو کنفرانس کادر درمان و مدیران تأمین اجتماعی از سراسر کشور با شریعتمداری گفت و گو و درددل کردند. اهدای تقدیرنامه به خانواده شهدای راه سلامت در استان‌های محل اقامت خود و گفت و گو با آنان از دیگر برنامه‌های این دیدار صمیمانه بود.

خانواده‌های شهید دکتر حمیدرضا مهینی، پزشک عمومی پلی کلینیک تأمین اجتماعی پاکدشت و شهید شهروز کریمیان، پرستار بیمارستان شهید فیاض بخش در این نشست حضور داشتند و از خدمات ارزشمند آنان تقدیر شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری