سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-02-14 / 14:40:00

مسیر ۲ کیلومتری برای اجرای تراموا در شمال تهران

    مسیر ۲.۲ کیلومتری در شمال تهران آماده اجرای تراموا به عنوان مد جدید حمل و نقلی در مسیر گردشگری است. […]

مسیر ۲ کیلومتری برای اجرای تراموا در شمال تهران

 سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در جلسه با مدیر عامل بخش حمل و نقل ریلی گروه مپنا با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: منطقه یک، منطقه‌ای گردشگر پذیر است و توچال یکی از بزرگترین مجموعه‌های گردشگری شهر تهران است که بدلیل حضور شهروندان با خودروهای شخصی پیک ترافیکی را در ولنجک افزایش می‌دهد، بر همین اساس اجرای تراموا می‌تواند مشکل ترافیکی این محل را کم و بر جاذبه‌های گردشگری شمال تهران بیافزاید.

وی افزود: تمام تلاش و اولویت اول منطقه یک در سال ۹۹ عملیاتی شدن اجرای تراموا است که امیدواریم این طرح در این دوره آغار شود تا نمونه‌ای برای اجرا در سایر مناطق و شهرها شود.

موسوی گفت: در اجرای این طرح پارکینگ ایستگاه اول توچال تخلیه و به میدان دانشجو منتقل می‌شود و املاک آزاد شده ظرفیتی را برای توسعه خدمات پذیرایی و اقامتی ایجاد می‌کند.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: با توجه به اینکه حجم متقاضیان در روزهای تعطیل بیشتر است و می‌توانند از این شبکه استفاده کنند، یک وسیله نقلیه هم تعریف می‌شود که بتواند برای دسترسی محلی به ساکنان ولنجک سرویس بدهد.

موسوی افزود: با توجه به مشکلات مالی شهرداری سعی دارد با استفاده از اراضی و املاک در اختیار بخشی از هزینه‌ها را به صورت نقدی و غیر نقدی با کاربری‌های گردشگری، کار و خدماتی و… تأمین کند.

وی افزود: تراموا با مترو رقابت نخواهد کرد بلکه فقط برای رفع گره ترافیکی مسیر کوتاه در منطقه استفاده می‌شود در حالی که مترو شبکه حمل و نقلی وسیعی است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری