سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-11 / 18:50:00

فرمانده یگان های ویژه ناجا: عزم جهادی موجب از بین رفتن ویروس منحوس کرونا خواهد شد

    سردار کرمی، گفت: برای ریشه کنی کرونا، نیاز به یک عزم جهادی و اراده انقلابی بود تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن از گسترش آن جلوگیری کنیم، با مشارکت خوب مردم این مهم رخ داده است. […]

فرمانده یگان های ویژه ناجا: عزم جهادی موجب از بین رفتن ویروس منحوس کرونا خواهد شد

 سردار حسن کرمی با اشاره به اینکه یگان های ویژه نگهبان امنیت مردم و یکی از عوامل ثبات در کشور است اظهار کرد: یگان ویژه با ارتقاء آمادگی خود و بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز و برترین تجهیزات، به دنبال آرامش مردم در سراسر کشور است و به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی می باشد.

وی با بیان اینکه وظیفه نیروی انتظامی ایجاد امنیت در سطح جامعه است تصریح کرد: نیروی مجاهد انتظامی به خصوص یگان های ویژه در مواقع بحران و حوادث غیر مترقبه در کنار مردم و مسئولان به وظایف و اقدامات خود در راستای ارائه خدمات اقدام می کند، که نشان از مردمی بودن و انقلابی بودن این نیروی مخلص و فداکار است.

فرمانده یگان های ویژه ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی در پیش بینی حوادث و کاهش هزینه های احتمالی در بحران ها آماده است؛ لذا با توجه به این سیاست، یگان ویژه درتمامی عرصه ها حاضر به جانفشانی برای مردم است و همانگونه که در حوادث و ناآرامی و آشوب ها، محافظ جان و در کنار مردم بود، پس از شیوع ویروس کرونا آمادگی خود را برای مقابله با آن اعلام کرد.

وی با اشاره به اهمیت مقابله همه جانبه با ویروس کرونا در سراسر کشور گفت: برای ریشه کنی این مهمان ناخوانده و غیر مترقبه، نیاز به یک عزم جهادی و اراده انقلابی بود تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن از گسترش آن جلوگیری کنیم و با مشارکت خوب مردم این مهم رخ داده است.

سردار کرمی گفت: از ۱۰ اسفند ماه پس از شیوع ویروس کرونا، در کمترین زمان در فرماندهی یگان ویژه با برپایی قرارگاه پدافند زیستی برنامه های جامعی در خصوص مقابله با این مهمان ناخوانده پیش بینی گردید، سپس به تمامی یگان های سراسر کشور اعلام آماده باش شد تا در صورت لزوم با تمام قوا و امکانات به مقابله بپردازند.

ضدعفونی بیش از ۱۳ هزار کیلومتر از معابرعمومی در سراسرکشور

این مقام ارشد انتظامی در تشریح اقدامات مقابله با ویروس کرونا اذعان کرد: یگان های ویژه از اولین نیروهایی بود که وارد میدان مبارزه با ویروس کرونا شد، از آنجا که این یگان از تجهیزات به روز و نوینی برخوردار است، آمادگی خود را به وزارت بهداشت و درمان و ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد، سپس به درخواست مراکز بهداشتی و درمانی با استفاده از خودروهای آب پاش سبک و سنگین اقدام به ضدعفونی معابر سطح شهر کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون ۸۰ شهر توسط خودروهای آب پاش ضدعفونی شده است تصریح کرد: در ۶۳۰ مرحله با استفاده از ۷۸۰ دستگاه خودروی آب پاش توانسته ایم بیش از ۱۳ هزار کیلومتر از معابر سطح شهر و مکان های پر تردد مردم و ۶۱۲۰ نقطه مانند پایانه های مسافربری، ایستگاه های اتوبوس، اماکن مذهبی و محل های پرتردد را با حدود ۴ هزار لیتر مواد ضدعفونی مورد تایید وزارت بهداشت گندزدایی کنیم.

سردارکرمی از حضور داوطلبانه کارکنان در این امر مهم گفت: امروز برای یگان ویژه افتخار آمیز است، چرا که در کنار کار اصلی خود که ایجاد امنیت است در خدمتگزاری به مردم نیز از هیچ کوششی دریغ نکرده است، با شرکت ۵ هزار نفر از همکاران به صورت کاملاً داوطلبانه و با علاقه و مشتاقانه که در این راه قدم گذاشتند، تا از بین رفتن این ویروس در کنار مردم و مدافعان سلامت خواهند بود.

وی گفت: در شب های قدر نیز مکان های مذهبی که اجازه بازگشایی آن توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا جهت برپایی مراسم لیالی قدر صادر شده بود، توسط کارکنان یگان ویژه با استفاده از دستگاه های گندزدا، قبل از حضور مردم عزیز آن مکان ها را ضدعفونی و اقدام به توزیع ماسک و ضدعفونی دست ها و وسایل همراه آنان جهت جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا کردند.

تولید و توزیع بیش از ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی

فرمانده یگان های ویژه ناجا در تشریح این اقدام گفت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و کمبود تجهیزات بهداشتی از قبیل ماسک، این یگان راه اندازی خط تولید ماسک را در یگان های ویژه استان ها در دستور کار خود قرار داد، رده های تابعه با تغییر کاربری اماکن و خیاطی های خود که قبلاً منوط به تولید لباس و تجهیزات مربوط به ماموریت های یگان ویژه بود اقدام به راه اندازی خطوط تولید ماسک بهداشتی کردند.

سردا کرمی بیان کرد: با روحیه جهادی که در کارکنان یگان های ویژه وجود دارد، ۲۴ خط تولید ماسک در سراسر کشور راه اندازی گردید، بیش از ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی تولید و پس از ایزوله شدن در مراکز مخصوص، در کنار برپایی ایستگاه های سلامت که اقدام به پایش سلامت آحاد مردم به خصوص در مناطق محروم جامعه می کردند، بین مردم عزیز جهت جلوگیری هرچه بیشتر ویروس کرونا توزیع گردید.

ضدعفونی بیش از ۵ هزار واحد مسکونی

رئیس پلیس ویژه کشور ادامه داد: یگان ویژه تلاش دارد تا در همه ماموریت ها در کنار مردم باشد، ایجاد امنیت، آرامش و آسایش هموطنان از اهداف و وظایف یگان ویژه ناجاست که با سرلوحه قرار دادن رویکرد اجتماعی و جلب مشارکت مردمی برای ایجاد امنیت در تلاش است امنیتی پایدار را در جامعه حکم فرما کند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه امسال شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسمات ملی و مذهبی به خصوص اعیاد شعبانیه را به تعطیلی کشاند، یگان های ویژه با برگزاری طرح "امید به آینده در سایه مهدویت" در مجتمع های مسکونی اقدام به برپایی برنامه های شاد و مفرح کرد.

وی گفت: در کنار برپایی ایستگاه سلامت و برگزاری برنامه های شاد و مفرح، از دیگر ویژه برنامه ها می توان به ضدعفونی منازل مسکونی اشاره کرد، در این برنامه ۱۱۹ مجتمع و بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور توسط کارکنان ضدعفونی و گندزدایی شد.

سردارکرمی یکی دیگر از اقدامات طرح امید به آینده در سایه مهدویت را توزیع پک بهداشتی عنوان کرد و افزود: بیش از ۱۳ هزار پک بهداشتی شامل، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی در بین مردم توزیع شد، این اقدامات تا از بین رفتن کامل ویروس منحوس کرونا ادامه خواهد داشت.

فرمانده یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه ما خود را از مردم و درکنار مردم می دانیم تصریح کرد: یگان های ویژه از بطن مردم است، و تا پای جان هر چه در توان دارد در راستای ایجاد امنیت و آرامش مردم، چه در میدان های آشوب و ناآرامی که دشمن هدفی جز از بین بردن آرامش و آسایش مردم را ندارد و چه در مواقع بحران مانند این ویروس منحوس به کار خواهد گرفت.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی براینکه "ملت ایران در این آزمون، خوش درخشیدند" گفت: امیدواریم همچنان که مردم عزیز از همان ابتدای شیوع کرونا در کنار مدافعان سلامت و مدافعان امنیت در قطع زنجیره ویروس کرونا ایستادند، بازهم با پایداری و امید دادن به کادردرمانی و سربازان خود در نیروهای مسلح تا از بین رفتن کامل این مهمان ناخوانده در کنار ما باشند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری