سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-03-25 / 16:50:00

رئیس جمعیت هلال احمر : دریافت ۱۴۴ محموله بین‌المللی برای مهار کرونا

    رئیس جمعیت هلال احمر از وصول ۱۴۴ محموله بین‌المللی کمک‌های بشردوستانه شامل تجهیزات مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا از کشورهای مختلف خبر داد. […]

رئیس جمعیت هلال احمر : دریافت ۱۴۴ محموله بین‌المللی برای مهار کرونا

 آیین بسته‌بندی و توزیع ۲۰۰۰ بسته غذایی به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای خانواده‌های نیازمند و متاثر از کرونا در استان‌های تهران و البرز با اولویت خانوارهای بالای پنج نفر، در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان مراسم اعم از مسئولان، خیرین، داوطلبان، امدادگران و جوانان هلال‌احمر تاکید کرد: در بحران شیوع بیماری کرونا همانند شرایط جنگ تحمیلی با رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری، همدلی بی نظیری در کشور ایجاد شد که با تلاش‌های انجام‌شده توانستیم مشکلات ناشی از این بیماری را کنترل کرده و علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، این بیماری و اثرات مخرب ناشی از آن را تا به‌حال مدیریت کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر از وصول ۱۴۴ محموله بین‌المللی کمک‌های بشردوستانه شامل تجهیزات مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا از کشورهای مختلف توسط هلال‌احمر خبر داد و افزود: تمامی اقلام و تجهیزات یادشده با سازوکار ستاد مرکزی کرونا در میان مراکز درمانی توزیع شد.

وی با اشاره به دیدار با سفیر سوئیس و رئیس دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران افزود: با وجود درخواست ایجاد کانال مالی برای دریافت کمک‌های نقدی بین‌المللی جهت مدیریت بیماری کرونا، هیچ کمکی در این زمینه به ما نشد اما با وجود کمبود امکانات و با همراهی و همدلی خیرین، داوطلبان و نیکوکاران توانستیم این بیماری منحوس را که اثرات آن عالم‌گیر بود، مدیریت کنیم. برای تحقق این امر مهم، مردم و خیرین هر آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و ۳۵ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و ۷۵ میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی جمع آوری و هلال‌احمر واسطه خیری شد میان مردم نیازمند و خیرین تا کمک‌ها به دست مردم برسد.

وی همچنین به کمک‌های خیرین برای تامین ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور به ارزش ۱۶ میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: خیرین و داوطلبان همیشه همراه هلال‌احمر بودند و جمعیت هلال‌احمر توانست پا به پای سایر نهادها، کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کرده و میان نیازمندان توزیع کند.

همتی افزود: در روزهای گذشته با تلاش مسئولان، کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران جمعیت هلال‌احمر، انتخابات خوبی با حضور بیش از ۳۱۵ هزار داوطلب در سراسر کشور که درواقع رقابتی میان نیکوکاران بود برگزار شد. درخواست من از همه مسئولان این است که به جمع سرخ‌پوشان هلال‌احمر بپیوندند چراکه هرچه خانواده هلال گسترده‌تر باشد، مردم احساس آرامش بیشتری خواهند داشت و می‌توانیم چه در حوادث و بحران‌ها و چه در شرایط عادی در کنار مردم عزیزمان باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با استقبال از پیشنهاد فرماندار تهران مبنی بر شناسایی و حمایت از زنان سرپرست خانوار نیز تاکید کرد: این قشر جزو آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه هستند و تلاش خواهیم کرد در کنار سایر خانوارهای نیازمند، مشکلات این قشر را نیز در نظر گرفته و با کمک خیرین، به وضعیت آنها رسیدگی کنیم.

۲ هزار بسته غذایی تهیه‌شده با کمک ۲.۵ میلیاردی خیرین توسط موسسه خیریه بین‌المللی مادران ضد فقر (MAP) در ایالات متحده تهیه‌شده است. این بسته به ارزش تقریبی یک میلیون و دویست هزار تومان برای یک خانوار ۵ نفره، شامل گوشت گرم، برنج، روغن و … است. ۱۶۵۰ بسته در استان تهران و ۳۵۰ بسته نیز در استان البرز توزیع خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری