سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-08 / 15:48:00

اختصاص اعتبار برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها

    رئیس سازمان امداد و نجات از اختصاص اعتبار برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها در پی مکاتبه رئیس جمعیت هلال احمر با دولت خبر داد. […]

اختصاص اعتبار برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها

مهدی ولی‌پور در جلسه ویدئوکنفرانس با معاونان امداد و نجات هلال احمر استان‌ها که با محور بررسی چالش‌های حوزه‌ی امداد و نجات برگزار شد، با یادی از شهدای واقعه‌ی هفتم تیر گفت: باید توجه داشت که بدون امدادگران کاری پیش نمی‌رود. آن‌ها هستند که در تمام حوادث کنار مردم قرار می‌گیرند. امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های لازم زحمات این افراد جبران شود.

وی ادامه داد: تصمیم جدی که در سازمان امداد و نجات گرفته شده، تلاش برای تقویت دو بخش لجستیک و آموزش‌های تخصصی است. بازنگری دستورالعمل‌ها نیز در دستورکار قرار دارد.

ولی‌پور گفت: پس از بازدید ریاست جمعیت از پایگاه‌های اقماری تهران و مکاتبه ایشان با ریاست جمهوری، آقای نوبخت و … اعتبارات لازم برای تجهیز ناوگان امدادی و شارژ انبارها اختصاص داده‌شده است.

رییس سازمان امداد و نجات مطرح کرد: هزینه‌های قابل‌توجهی برای بخش امداد هوایی می‌شود. استان‌ها توجه کنند که در صورت شرایط اضطراری درخواست اعزام بالگرد داشته باشند.

وی ادامه داد: امدادگران و نجات‌گران داوطلب پایه و اساس خدمات در بحران‌ها هستند. تقاضای آن‌ها در شرایط فعلی که امکانات محدود است، حفظ احترام است. این اصل را نباید فراموش کرد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری