سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-11 / 18:45:00

استخدام هشت‌هزار نیروی مشاور در آموزش و پرورش

    شکوهی از استخدام ۸ هزار مربی و مشاور خبر داد و گفت: این اتفاق برای اولین بار است که بعد از سال‌ها انجام می شود. […]

استخدام هشت‌هزار نیروی مشاور در آموزش و پرورش

 مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابرآسیب های اجتماعی  نیز در این جلسه ضمن تشکر از فرصت فراهم شده و تبریک ایام دهه کرامت افزود: چند موضوع است که می خواهم با شما در میان بگذارم در بحث هدایت تحصیلی از مشاوران و معاونان پرورشی مدارس مناطق تشکر می کنم و امیدوارم با توجه به راه اندازی پایگاه تخصصی_مشاوره و هدایت تحصیلی در برنامه شاد همه مربیان و مشاوران عضو این پایگاه تخصصی شوند.

وی ادامه داد: همان طور که قبلاً هم اعلام شده است نمون برگ های ۶ و ۷ روز بیست و سوم تیر آماده خواهند شد این نمون برگ ها را می توانیم  به صورت غیر حضوری مشاهده و دریافت کنیم لذا لازم است تا هرچه سریعتر نسبت به ارسال اطلاعات مربوطه استان ها اقدام کنید تا در موعد مقرر این امکان فراهم شود با توجه به شروع سال تحصیلی جدید سرعت در این امر الزامیست  و در مناطق کمیته هدایت تحصیلی راهر چه منسجم‌تر تشکیل دهید.

شکوهی ادامه داد: اتفاق خوب و ارزشمند دیگر ایجاد کانال اختصاصی برای مشاوران است که مشاوران موظف هستند در این بستر کانال های اختصاصی برای خود و مدرسه ایجاد کند و اطلاعات مشاوره ای را در اختیار خانواده‌ها و دانش‌آموزان قرار دهند.

شکوهی ادامه داد: فعالیت مثبت دیگر طراحی نرم افزار اطلس هدایت تحصیلی - شغلی مناطق است که در استان خراسان رضوی این امر انجام شده است و این نرم افزار را طراحی کردند امیدواریم روز شنبه در کنار افتتاحیه پایگاه های تابستانی بتوانیم از این نرم‌افزار نیز رونمایی کنیم.

شکوهی افزود: اتفاق خوب دیگری که رقم خواهد خورد استخدام ۸ هزار مربی و مشاور است این اتفاق بسیار کم نظیری است و برای اولین بار است که بعد از سال‌ها انجام می شود در ضمن رشته امور تربیتی و مشاوره هم در دانشگاه فرهنگیان تفکیک شده اند و آماده ارائه پروپوزال به منظور تصویب این رشته ها هستیم.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی استان ها گفت: در استخدام مشاوران نظارت مستقیم داشته باشید مصاحبه گران اگر اهلیت نداشته باشند می توانند روند کار را منحرف کنند که این امر نقش گزینشگران و مصاحبه گران را نشان می دهد و با دقت کافی این امر باید انجام شود.

وی ساماندهی نیروی انسانی را امسال دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و ادامه داد : نقل و انتقالات و ورود و خروج نیروها را به خوبی مدیریت کنید تا سال تحصیلی جدید با قوت شروع شود.

شکوهی اضافه کرد: برای شروع سال تحصیلی  خط ملی نماد را راه‌اندازی می‌کنیم  که فرایند ارتباط دانش آموز و مدرسه  در آن فراهم می شود اعتباری برای این کار در نظر گرفته شده است که به استانها ابلاغ خواهد شد خط تلفنی سراسری در کشور معرفی خواهد شد که هم خانواده ها و مدارس می توانند با این شماره تماس بگیرند و مانند اورژانس اتفاقات اورژانسی اجتماعی را اطلاع و مدیریت  کنند.

شکوهی به برگزاری ۸ دوره توانمندسازی_ نیروهای آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: حدود ۱۲۰ ساعت گواهی ضمن خدمت برای نیروهای مدارس طراحی شده است که از اول مرداد ماه به صورت غیرحضوری اجرا خواهد شد و حضور همه عوامل مدرسه در این دوره ها الزامی است این دوره‌ها آموزش مداخلات را به دنبال دارد تا همه عوامل مدارس در مواقع لزوم بتوانند مداخله های اجتماعی برای دانش آموزان داشته باشند.

وی گفت : غربالگری تمامی دانش آموزان امسال انجام می شود که این امر بدون هماهنگی و همراهی معاونان و روسای مناطق اتفاق نخواهد افتاد و این امر برای شناسایی همه دانش آموزان در همه پایه های تحصیلی خواهد بود.

 شکوهی گفت: ابلاغ مدیران کل استان ها به عنوان مدیر برنامه ملی نماد در استان ها به وسیله شخص وزیر محترم آموزش و پرورش صادر خواهد شد زیرا خود ایشان به این امر اهمیت بسیاری می دهند و ظرفیت مربیان پرورشی در برنامه نماد مورد توجه است زیرا ما در این بخش با کمبود نیرو مواجه هستیم.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری