سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-04-11 / 19:36:00

شهردار منطقه یک: اخطارهای ایمنی به ساختمان کلینیک سینا اطهر از قبل داده شده بود

    موسوی با اشاره به اینکه اخطارهای ایمنی درباره کلینیک درمانی سینا اطهر از قبل صادر شده بود گفت: اینکه دلیل انفجار نشت گاز بوده یا اتصالی برق و یا اینکه دلیل دیگری داشت، در حال بررسی است. […]

شهردار منطقه یک: اخطارهای ایمنی به ساختمان کلینیک سینا اطهر از قبل داده شده بود

سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک درباره آتش سوزی کلینیک درمانی سینا اطهر در خیابان شریعتی تهران با بیان اینکه سازمان آتش نشانی در حال بررسی علل اصلی حادثه است که متعاقبا نتیجه این بررسی ها اعلام خواهد شد، گفت: به نظر می رسد که دلیل این آتش سوزی انفجار کپسول های گاز بوده و اکنون بررسی این نکته که دلیل انفجار نشت گاز بوده یا اتصالی برق و یا اینکه دلیل دیگری داشت، در حال انجام است.

وی با اشاره به وجود سیلندر های گاز در این درمانگاه، عنوان کرد: دو سلیندر گاز بزرگ و چهار سیلندر گاز کوچک منفجر شده است. یک مخزن بزرگ هلیوم در این مکان وجود داشت که با حضور بموقع مأموران و خنک نگه داشتن این مخزن اتفاقی رخ نداد و اگر بموقع این امر مدیریت نمی‌شد، ابعاد حادثه گسترش بیشتری پیدا می‌کرد.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه در دوره جدید مدیریت شهری بازدیدهای ادواری در رابطه با ایمنی ساختمان ها در منطقه یک در دستور کار قرار گرفته است، افزود: دستورالعمل های عمومی و اخطارهای آتش نشانی درباره ساختمان کلینیک سینا اطهر صادر شده و بخشی از دستورالعمل های ایمنی نیز انجام شد اما تا علت نهایی حادثه مشخص نشود نمی توان اظهار نظر کرد که علت حادثه داخلی بوده یا بیرونی.

موسوی با بیان اینکه همه فضاهای اداری، تجاری و تجمعی به طور مستمر رصد و اخطارهای لازم در زمینه ایمنی صادر می شود، اضافه کرد: ممکن است یک ساختمان همه تمهیدات ایمنی را داشته باشد ولی مثلا تعدادی کپسول گاز را به طور موقت در محوطه اش دپو کند. بنابراین این مسئله با اینکه می تواند علت اصلی آتش سوزی باشد اما ربطی به موضوعات اخطار ندارد.

ساختمان ها از لحاظ ایمنی به ساختمان های دارای خطر نسبی کم، متوسط و زیاد تقسیم می شوند، یادآور شد: میزان خطر ساختمان ها بر اساس بار تصرفی که دارند متغیر است. در همین رابطه ساختمان های تجاری، تجمعی و ساختمان های اداری در سطح منطقه شناسایی شده اند و کمیته ای به نام «کمیته ایمنی» منطقه را رصد می کند. ولی در هر حال مالک، متولی یا بهره برداران ساخنتمان باید مطابق قانون اخطارهای صادرشده را عملیاتی کند و آتش نشانی مسئول پیگیری و رصد ساختمان ها است.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری