سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-05-02 / 17:26:00

مسئولان سیستان باید مشکلات منطقه را اولویت بندی کنند

    زابل- رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مسئولین منطقه سیستان باید مشکلات را اولویت بندی کنند و طبق آن از دولت و نهادهای انقلابی کمک بخواهند. […]

مسئولان سیستان باید مشکلات منطقه را اولویت بندی کنند

 پرویز فتاح ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری که با حضور مسئولان شمال سیستان و بلوچستان در محل فرمانداری زابل برگزار شد، اظهار داشت: به مردم این خطه و استان ارادت خاصی دارم و خداوند را شاکرم که برای چندمین بار بین این مردم حضور دارم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اگر مشکلاتی در منطقه سیستان وجود دارد علت اصلی خود ما مسئولان هستیم، افزود: باعث تأسف است هر آنچه در این منطقه می‌شنویم فقط از مشکلات است چرا که مردم منطقه سیستان در طول تاریخ کارهای ارزشمند و بزرگی انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: مسئولان منطقه سیستان در کنار طرح مشکلات به اقدامات انجام شده و خدمات نظام جمهوری اسلامی هم باید اشاره داشته باشند تا عدالت رعایت شود البته کارهای انجام نشده در منطقه زیاد است ولی اقداماتی نظیر دانشگاه زابل، چاه نیمه‌ها و دیگر موارد در این منطقه انجام شده از اقدامات و خدمات نظام جمهوری اسلامی بوده است.

فتاح گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌ای که در دوران حضورم به عنوان وزیر نیرو در دولت پیگیری کردم به نتیجه رسیدن «چاه نیمه چهارم» در راستای تأمین آب مردم منطقه سیستان بود.

وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات را باید یکی پس از دیگری و در حد توان در دستورکار قرار دهیم، تصریح کرد: با تکیه بر مردم ولایتمدار و صبور منطقه سیستان قطعاً مشکلات حل می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بیان داشت: مسئولین منطقه سیستان باید مشکلات را اولویت بندی کنند و طبق این اصل از نهادهای انقلابی کمک بخواهند تا ما نیز بتوانیم در حد توان خود جهت کمک ورود کنیم.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان ۱۰۰ میلیارد تومان در بحث کرونا به سیستان و بلوچستان کمک کرده است، گفت: ما پیرو دستور رهبر معظم انقلاب تاکنون ۱۵ نقطه را در سطح کشور انتخاب کرده‌ایم تا در مدت سه سال به محرومیت زدایی در آن مناطق کمک کنیم و استان سیستان و بلوچستان تنها استانی بوده که دو شهرستان در آن انتخاب شده است.

فتاح با تاکید اینکه در ادامه روند مواسات و کمک‌های مومنانه ورود جدی خواهیم داشت، تصریح کرد: در حد توان تلاش خواهیم کرد مردمان سیستان و بلوچستان به ویژه خطه سیستان در مرحله دوم مواسات اثر آن را حس کنند.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان جای دولت بنشینند، افزود: اما قطعاً این نهادها از جمله بنیاد مستضعفان به مناطق و مردم محروم بر حسب وظیفه نگاه ویژه ای دارند و در حد توان در کنار مسئولان خواهند بود.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری