سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-01-23 / 13:21:00

سخنگوی علوم پزشکی گیلان مطرح کرد: تسریع در روند بهبود و ترخیص بیماران کرونایی در گیلان

    رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پذیرش روزانه ده ها بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان، گفت: خوشبختانه تعداد بهبود و ترخیص مبتلایان سرعت بیشتری گرفته است. […]

سخنگوی علوم پزشکی گیلان مطرح کرد: تسریع در روند بهبود و ترخیص بیماران کرونایی در گیلان

رشت- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پذیرش روزانه ده ها بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان، گفت: خوشبختانه تعداد بهبود و ترخیص مبتلایان سرعت بیشتری گرفته است.

 دکتر محمدرضا نقی پور پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران به آخرین وضعیت وضعیت استان گیلان در زمینه بیماری کرونا اشاره و اظهار کرد: امروز به وضعیت کنترل نسبی و مدیریت این ویروس در استان گیلان رسیده ایم.

وی با تأکید بر لزوم رعایت بهداشت عمومی و فردی از سوی شهروندان و ضرورت در خانه ماندن تا کنترل کامل این ویروس، افزود: استان گیلان در کنترل کرونا به وضعیت نسبی رسیده اما این به معنای پایان کرونا در گیلان نیست.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه یکی از نگرانی‌های ما موج دوم این ویروس در استان است، گفت: همچنان شاهد انتقال و چرخش این ویروس در جامعه هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر چند صد نفر از گیلانیان در بیمارستان‌های استان بستری هستند، تصریح کرد: روزانه ده ها مورد بیمار مبتلا در بیمارستان‌های گیلان بستری می‌شوند و به همین میزان نیز شاهد ترخیص مبتلایان از مراکز درمانی گیلان هستیم.

دکتر نقی پور با اشاره به لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از سوی شهروندان، افزود: با همکاری مردم و به‌کارگیری اقدامات اجرا شده، خوشبختانه از شیوع امواج افسار گسیخته کرونا در گیلان خارج شده‌ایم.

وی تأکید کرد: عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی و غفلت در این زمینه می‌تواند شرایط گیلان را خطرناک کند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری