سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-02-26 / 12:12:00

اجرای طرح کنترل چاقی دانش آموزان در راستای شادابی جامعه است

    وزیر آموزش و پرورش گفت: توانمندسازی، سلامت و شادابی و نشاط جامعه در طرح کنترل چاقی دانش اموزان گنجانده شده است. […]

اجرای طرح کنترل چاقی دانش آموزان در راستای شادابی جامعه است

 محسن حاجی میرزایی در مراسم اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان که صبح امروز در مجموعه ورزشی انقلاب به صورت حضوری و همچنین به صورت مجازی از طریق شبکه شاد برگزار شد، گفت: ما سوگوار کودکان شهید افغانستانی هستیم.

وی ادامه داد: می توان همه ساز و کارهای امروز را در حوزه دانش دو برابر کرد اما این امر قادر نیست انسانیت را گسترش دهد و لح و آرامش را به مردم هدیه دهد. امیدوارم آینده این سرزمین و همه سرزمین‌ها سرشار از امید، موفقیت، صلح و آرامش باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: رکن مهم سلامت و شادابی جامعه در ترکیب آموزش و پرورش وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان است و چنین ترکیبی می‌تواند به جامعه ما کمک کند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: تخصصی شدن و تقسیم کارها موجب شده است که ساختارها در وزارتخانه ها از هم جدا شود و نقش هر کدام ار ارگان ها متفاوت شود که این تفکیک و تمایز خوب است اما زمانی که یک درک روشنی از این واقعیت شکل بگیرد می فهمیم که همه ما نقش‌آفرینان یک صحنه هستیم.

وی اظهار کرد: ما رشدهایی در امور تجزیه یافته داشته ایم. ما توانستیم آب، برق، جاده، ریل و نیروگاه را بسط بدهیم اما آن جایی که همه اینها در خدمت فقرزدایی قرار می‌گیرد و در خدمت هویت‌یابی و فرهنگ‌سازی و تمدن قرار می‌گیرد، با کاستی‌هایی روبرو هستیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارت بهداشت مسئول تربیت یک نسل سالم و وزارت ورزش مسئولیت تربیت یک نسل با شور و نشاط است و در این میان مدرسه فصل مشترک همه فعالیت‌هاست. مدرسه کانون تحولات آینده در عرصه پیشرفت و سازندگی است. در مدرسه بنیان‌های تمدن استقرار پیدا می‌کند و جامعه جان می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه طرح کوچ یک نمونه از تمام فعالیت‌ها و تلاش‌ها در راستای هم افزایی بخش هاست، گفت: پدیده چاقی یک پدیده نگران کننده است و نسل ما را در معرض مخاطره قرار می‌دهد. این توفیق را داشتیم با بهره‌گیری از توان وزارت بهداشت و وزارت ورزش و جوانان این طرح را پی بگیریم. این نقطه آغازی بر مجموعه طرح‌های ما جهت داشتن نسلی توانمند، سالم و بانشاط است.

وی درباره طرح کنترل چاقی دانش آموزان بیان کرد: رکن مهم توانمندسازی، سلامت و شادابی و نشاط جامعه در یک ترکیب ارزشمند در این طرح نهفته است که می‌تواند برای جامعه ارمغان سلامت ی داشته باشد. چاقی یک پدیده مخاطره آمیز برای دانش آموزان و نسل آینده است، از این رو جامعه هدف برای ما به ترتیب شناسایی شده تا بتوان اهداف توسعه را پیگیری کرد. به همین منظور طرح کوچ با همکاری وزارت خانه های بهداشت و ورزش پیگیری شد.

به گزارش مهر، در این مراسم که با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک میان آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت ورزش و جوانان امضا شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری