سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1400-11-02 / 11:00:00

لزوم ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید

    معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به ظرفیت‌های معدنی کشورمان و این که کشور وارد کننده سرب و روی است، بر لزوم ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید تاکید کرد. […]

لزوم ورود جدی معادن سرب و روی کشور به چرخه تولید

«رضا محتشمی‌پور» در جریان سفر اخیر خود به استان یزد و بازدید از بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در مهدی آباد بهادران مهریز، گفت: این معدن نمونه‌ای خوب از همراهی معدن و طبیعت است و امیدواریم بتواند به الگویی کامل در زمینه فعالیت خوب اقتصادی و استفاده از منابع خدادادی در کنار رعایت حساسیت‌های زیست محیطی تبدیل شود.

وی افزود: نگاه صنعت خودرویی کشور به سوی معادنی چون معادن سرب و روی مهدی آباد است و امیدواریم زحمات و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده به ثمر برسد.

محتشمی‌پور از معدن به عنوان بخش مادر و مولد در کشورمان یاد کرد و ادامه داد: معادن ظرفیت توسعه زنجیره ارزش را در کشور ایجاد می‌کنند و در کشور ما نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.

وی با بیان این که اکنون کشور ما وارد کننده سرب و روی است، افزود: این نشان می دهد که در کشور ظرفیت صنعتی در این زمینه بیشتر از ظرفیت معدنی وجود دارد و امیدواریم معادن بزرگی مثل معدن سرب و روی مهدی آباد، با ورود به چرخه تولید، این کمبود را جبران کنند.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آب و انرژی امروز گلوگاه‌های اصلی در زمینه فعالیت‌های معدنی و صنعتی هستند، تصریح کرد: تکیه بیش از حد به گاز و انرژی مشکلاتی ایجاد کرده و تکیه بیش از این به گاز نمی‌تواند قابل قبول باشد و باید در این زمینه فکری اساسی کنیم.

محتشمی پور با اشاره به اینکه امسال در اوج تولید گاز هستیم و به طور قطع سال آینده روند تولید گاز کاهش می‌یابد، افزود: به دلیل فرهنگ نادرست استفاده از گاز، میزان مصرف شیب بالایی دارد و به زودی در این زمینه در حوزه صنعت و معدن با محدودیت‌های جدی انرژی مواجه خواهیم شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری