سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1401-06-12 / 15:35:00

مخبر: هیچ کودک و نوجوان ایرانی نباید از تحصیل باز بماند

    معاون اول رئیس‌جمهور گفت: هیچ کودک و نوجوان ایرانی نباید به واسطه مشکلات مالی و تهیه لوازم التحریر از تحصیل باز بماند. […]

مخبر: هیچ کودک و نوجوان ایرانی نباید از تحصیل باز بماند

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در نشست فعالین صنعت نوشت افزار ایرانی با تاکید بر اینکه اولویت اول کشور اقتصاد و مسائل معیشتی است اما تهاجم فرهنگی می‌تواند مانند یک موریانه به ارکان مکتب و جریان اعتقادی نظام اسلامی آسیب بزند، ادامه داد: نباید اجازه دهیم نمادهای ضد ارزش‌های ایرانی اسلامی برای کودکان و نوجوانان مان الگوسازی شود.

معاون اول رئیس جمهور در این نشست که با حضور وزیر آموزش و پرورش و فعالان فرهنگی و تولید کنندگان و توزیع کنندگان صنعت نوشت افزار در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، با بیان اینکه با وجود تأکیدات و منویات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته از موضوع تهاجم فرهنگی دشمنان در کشور غفلت شده، گفت: توجه به تربیت کودکان و نوجوانان ایرانی از دوران مهد کودک و دبستان مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی اهمیت اساسی دارد و باید نظارت‌های دقیقی بر نحوه آموزش‌ها و شیوه پرورش کودکان در نظام آموزش و پرورش و مهدکودک‌ها صورت گیرد.

وی در این مراسم که همراه با آئین آغاز پویش ملی «همه حاضر» و تأمین نوشت افزار دانش آموزان مناطق کم برخوردار برگزار شد از فعالان صنعت نوشت افزار ایرانی خواست تا با تولیدات با کیفیت و قیمت مناسب، صنعت نوشت افزار ایرانی را قابل رقابت با تولید کنندگان خارجی نمایند.

مخبر همچنین خطاب به فعالین این بخش تاکید کرد: اگر دولت به صورت کامل اطمینان یابد که تولید کنندگان محصولات فرهنگی و نوشت افزار ایرانی قادر به تأمین نیازهای داخلی هستند، نسبت به کنترل واردات محصولات مشابه خارجی با جدیت اقدام می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: تمام تمرکز نظام سلطه در کشورهای اسلامی تهی کردن فرهنگ اسلامی در میان مسلمان از جمله ایران است که باید با یک حرکت جهشی و سریع، هدف گذاری‌های صنعت نوشت افزار ایرانی در راستای تولیدات متناسب فرهنگ داخلی محقق شود.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و جوانان تحصیل کرده و نخبه از مزیت‌های کشور هستند، ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند در حداقل زمان و با بهترین کیفیت نیازها و خواسته‌های کشور را در بسیاری از حوزه‌ها برطرف کنند.

وی اظهار داشت: ضروری است فعالین صنعت نوشت افزار توجه بیشتری به توانایی این شرکت‌های دانش بنیان در راستای افزایش تولیدات خود داشته باشند.

مخبر بر اهمیت توزیع مناسب نوشت افزار ایرانی در سراسر کشور تاکید کرد و افزود: باید تمرکز جدی در بخش توزیع و استفاده از سامانه‌های دیجیتال در کنار تولید انجام شود تا با کاهش قیمت تمام شده، این کالاها با قیمتی مناسب در اختیار مصرف کننده ایرانی قرار گیرد.

معاون اول رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه لذت بخش ترین صحنه‌های اولیه زندگی هر انسانی شروع سال جدید تحصیلی و تهیه اقلام مورد نیاز آن است، تاکید کرد: نباید اجازه دهیم هیچ دانش آموز ایرانی به دلیل مسائل مالی قادر به تهیه نوشت افزار و کتب مورد نیاز خود نباشد.

وی تصریح کرد: دولت، وزارت آموزش و پرورش و خیرین باید با راه اندازی یک پویش قبل از شروع سال تحصیلی امکانات و تجهیزات نوشت افزاری و پوشاک دانش آموزان را به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار تهیه کنند تا دانش آموز ایرانی به ویژه در دوران دبستان با یک خاطره خوش و لذت بخش تحصیلات خود را آغاز نماید.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری