سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1402-02-22 / 12:10:00

افتخار آفرینی نیروی دریایی ارتش در صحنه بین المللی و جهانی

    فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی مهمترین اعزامی را به لطف خداوند و حمایت‌های مردم توانسته در صحنه بین المللی و جهانی رقم بزند. […]

افتخار آفرینی نیروی دریایی ارتش در صحنه بین المللی و جهانی

امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری که به مناسبت تشریح مأموریت ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی اعزامی به سفر دور دنیا با ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناو بندر مکران در ستاد فرماندهی نیروی دریایی ارتش برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که مهمترین اقدامی را که تاکنون رقم زده و به لطف خداوند و به دعای خیر مردم عزیز توانسته در صحنه بین‌المللی و جهانی رقم بزند به سمع و نظر مردم هم وطنمان برسانیم.

وی ادامه داد: باید محضر مردم ایران برسانم که فرزندان شما در این مقطع تاریخی برای اولین بار در تاریخ ایران زمین قادر شدن با به کارگیری دانش‌های نوین و با استفاده از تجهیزات به روز و بومی و بهره‌گیری از توان صنعتی کشورمان یک گروه را متشکل از ناوشکن ایرانی جمهوری اسلامی ایران دنا و ناو بندر مکران مأموریتی را در مدت ۲۱۳ روز عملیاتی انجام دهند و به حمدالله این نوع گروه در این مسیر افتخار در محدوده خلیج عدن در مسیر بازگشت به کشورمان است.

فرمانده نیروی دریایی مأموریت ناوگروه نیروی دریایی ارتش را نمایش اقتدار و توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و ظرفیت‌های بالای علمی و تخصصی جوان ایران دانست و گفت: نیروی دریایی ارتش با انجام این مأموریت اقتدار کشور ما را به نمایش بگذارد و مأموریتی که از مهر ماه سال گذشته آغاز شده بود اهداف خود حرکت کند و برای اولین بار وارد اقیانوس آرام شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه ناوگروه ۸۶ در مسیر انجام ماموریت خود در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت داشته است، گفت: این نوع گروه توانسته این مسیر طولانی را بدون هیچ گونه حادثه‌ای انجام دهد، این در حالی است که شناورهای کشورهای مختلف در این مسیر دچار مشکلات فراوانی می‌شود. ناوگروه ۸۶ برای اولین بار در قاره آمریکا حضور یافته و در مسیر خود بازدید از کشور برزیل داشت و توانسته به خوبی ماموریت خود را انجام بدهد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری