سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1396-01-01 / 10:30:00

رحمانی فضلی: وزارت کشور برای کمک به ترویج کتاب خوانی آمادگی دارد

    وزیر کشور با بیان اینکه وزارت کشور برای کمک به ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی از آمادگی لازم برخوردار است گفت :دولت تدبیر و امید در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی دستاوردهای خوبی داشته و کارنامه قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است. […]

رحمانی فضلی: وزارت کشور برای کمک به ترویج کتاب خوانی آمادگی دارد

عبدالرضا رحمانی روز سه شنبه در سومین روز از سفر خود به قزوین در بازدید از مرکز اطلاع رسانی گردشگری، کافه کتاب مینوی خرد و نمایشگاه مطبوعات این استان که در یک مکان مستقر هستند، افزود: در همین رابطه اگر کتاب فروشی ها با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی محصولات خود را با 20 درصد تخفیف عرضه کنند، وزارت کشور نیز می تواند در این خصوص 30 درصد یارانه بدهد.
وی اظهار کرد: استانداری ها نیز در این طرح می توانند مشارکت داشته باشند و 20 درصد یارانه را برای کتاب فروشی های داوطلب در نظر بگیرند.
وزیر کشور اضافه کرد: در صورت اجرای چنین طرحی، کتاب با 30 درصد قیمت روی جلد در اختیار علاقه مندان به مطالعه و کتاب خوانی قرار می گیرد.
رحمانی فضلی اظهار کرد: اجرای این طرح حرکت بزرگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی خواهد بود.
وزیر کشور با بیان اینکه برای اجرای این طرح باید ساز و کارهای لازم را پیش بینی کرد، در پایان گفت: قزوین می تواند به عنوان نخستین استان، پایلوت اجرای این طرح باشد.
استاندار قزوین نیز در این بازدید گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی دستاوردهای خوبی داشته و کارنامه قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشته است.
فریدون همتی افزود: در راستای اجرای طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی و عرضه کتاب با تخفیف، ساز و کارهای لازم پس از تعطیلات نوروزی در نشستی مشترک بین استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش بینی خواهد شد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری