سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1396-01-02 / 09:19:00

دولت ترامپ امروز میزبان نخستین نشست ائتلاف ضد داعش است

    وزرای خارجه ۶۸ کشور عضو ائتلاف ضد داعش قرار است امروز (چهارشنبه) در واشنگتن گردهم آیند تا درباره اقدامات بعدی برای مقابله با داعش توافق کنند؛ این نخستین نشست در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. […]

دولت ترامپ امروز میزبان نخستین نشست ائتلاف ضد داعش است

وزرای خارجه ۶۸ کشور عضو ائتلاف ضد داعش قرار است امروز (چهارشنبه) در واشنگتن گردهم آیند تا درباره اقدامات بعدی برای مقابله با داعش توافق کنند؛ این نخستین نشست در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این نشست به میزبانی رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا برگزار می‌شود. ترامپ متعهد شده که مقابله با داعش اولویت اصلی دولت وی است و پنتاگون و سایر آژانس‌های آمریکایی در ژانویه ۲۰۱۷ برنامه‌ای را برای مقابله با این گروه تروریستی تایید کرده بودند.

اعضای داعش هم در سوریه و هم در عراق مواضعی را از دست داده‌اند و علت آن اقدامات و تلاش‌های ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکاست.

این نشست همچنین نخستین مورد از زمان عملیات موصل عراق با کمک ائتلاف بین‌المللی ضد داعش محسوب می‌شود.

حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق روز دوشنبه پس از دیدار با ترامپ در واشنگتن گفت که توانسته نظر مساعد دولت آمریکا را در دستیابی به کمک در مقابله با داعش به دست بیاورد.

مذاکرات امروز قرار است همچنین بر چگونگی کمک به موصل برای بازسازی و یافتن راه‌هایی در مقابله با داعش در لیبی و سایر نقاط درگیر متمرکز باشد.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری