سیاسی
روزنامه امروز
کد خبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1397-03-29 / 14:00:00

تصور دولتمردان از نتایج الحاق ایران به FATF اشتباه است

    پروفسورزاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این تصور اشتباه برخی دولتمردان است که در صورت تصویب 4 لایحه ورود به FATF، آمریکا تحریم‌ها را برمی‌دارد و بهبود اقتصادی ایجاد می‌شود. […]

تصور دولتمردان از نتایج الحاق ایران به FATF اشتباه است

پروفسورزاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: این تصور اشتباه برخی دولتمردان است که در صورت تصویب 4 لایحه ورود به FATF، آمریکا تحریم‌ها را برمی‌دارد و بهبود اقتصادی ایجاد می‌شود.

محمدمهدی زاهدی اظهار داشت: آمریکایی‌ها با فشار بر جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند 4 لایحه را در ایران به تصویب برسانند که شامل لایحه پالرمو، مبارزه با پولشویی، مبارزه با تروریست و کنوانسیون مبارزه با تروریست هستند و این 4 لایحه مقدمات ورود به FATF است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تاریخ نشان داده است تصویب این لایحه در مجلس ظلم و خیانت به کشور است و نمایندگان مجلس باید یک نه بزرگ به هر 4 لایحه بدهند.

وی افزود: اگر این 4 لایحه تصویب شود دولت ترامپ و وابستگان تصور می‌کنند که ما از سر ضعف این لوایح را تصویب کردیم و بر فشارهای اقتصادی خود  علیه ایران می‌افزایند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در صورت عدم تصویب این لوایح، تکیه بر خودکفایی و اعتماد به ملت ایران یقینا اتفاقات بزرگی رقم خواهد خورد که به دنبال آن بهبودشرایط اقتصادی هم ایجاد می‌شود.

حسن عباسی

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری