سیاسی
روزنامه امروز
    Row Error
کدخبرنگار: 101 تاریخ انتشار: 1399-09-07 / 17:15:00

محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی ترور شد و به شهادت رسید

    رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند ایرانی ترور شد. […]

محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی ترور شد و به شهادت رسید

ساعاتی قبل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به‌دست عوامل تروریست در اطراف تهران ترور شد و به شهادت رسید.

ــ بنا بر اطلاعات کسب‌شده، این ترور در شهر آبسرد رخ داده است و تروریستها پیش از تیراندازی به‌سمت خودروی آقای فخری‌زاده، اقدام به انفجار یک خودروی دیگر کرده‌اند.

بیانیه وزارت دفاع:

«بعدازظهر امروز جمعه عناصر تروریست مسلح خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار دادند. در جریان درگیری تیم حفاظت ایشان با تروریست‌ها آقای محسن فخری‌زاده به‌شدت مجروح شد و بیمارستان منتقل گردید.

متأسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیای ایشان موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اقدام ناجوانمردانه ترور یکی از مدیران متعهد و متخصص خود را به محضر مبارک مقام معظم رهبری و ملت شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض می‌نماید.»

ــ در این  اقدام تروریستی، ابتدا یک دستگاه خودروی نیسان در میدان خلیج فارس آبسرد در حین عبور خودروی دانشمند هسته‌ای کشورمان خود را منفجر می‌کند و سپس عامل بعدی اقدام به تیراندازی رگباری کرده است که در پی آن یکی از محافظان شهید فخری‌زاده 4 تیر خورده است و آقای محسن فخری‌زاده نیز در پی انفجار و اصابت تیر، پس از انتقال با بالگرد به بیمارستان شهید شده است.

ــ گفته می‌شود برخی نزدیکان آقای فخری‌زاده هم همراه ایشان بوده‌اند.

نظر شما
ارسال دیدگاه

گزارش تصویری